2018-08-17
Wejherowo,
W najbliższą sobotę, 18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.


 2018-08-17
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na półkoloniach i zajęciach zorganizowanych podczas trwania wakacji. W trakcie spotkań funkcjonariusze poruszali tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich. Mundurowi opowiadali najmłodszym jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omawiali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto przypominali także o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków.


 2018-08-16
Wejherowo,
Już dzisiaj policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących oraz uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.


 2018-08-14
Wejherowo,
We wtorek, 14 sierpnia na drogach województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.


 2018-08-14
Gdańsk,
W dniach 7 - 10 sierpnia 2018 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zorganizowali eliminacje wojewódzkie do „XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji”, których zawody ogólnopolskie zostaną przeprowadzone w dniach 4 - 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach. Przewodnik psa służbowego z wejherowskiej komendy zajął 2 miejsce.


 2018-08-13
Luzino,
Policjanci z wejherowskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego  doszło w sobotę  w Luzinie. W wyniku zdarzenia 33 -letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem VW Passat został zatrzymany, miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Dzisiaj zatrzymany kierowca został doprowadzony do prokuratury.


 2018-08-10
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie znęcania się nad psem. Zwierzę zostało znalezione porzucone i zaniedbane 7 sierpnia we wtorek w lesie na ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie.


 2018-08-10
Wejherowo,
W najbliższy weekend pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.


 2018-08-09
Wejherowo,
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.


 2018-08-08
Wejherowo,
Wczoraj popołudniu dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał informację o wypadku na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie. Policjanci wstępnie ustalili, że 50-letnia kobieta weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i została potrącona przez przejeżdżający samochód. Obrażenia jakich doznała piesza okazały się śmiertelne. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.


 2018-08-06
Gniewino,
W piątek wejherowscy policjanci wraz z przewodnikiem psa służbowego w ramach współpracy z OSP Gniewino odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na kolonii. Z uczestnikami rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie. Mundurowi przypominali także o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zademonstrowanie umiejętności policyjnego owczarka.


 2018-08-03
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy, zwłaszcza w okresie sezonu letniego, dostawali liczne sygnały o nieprawidłowym parkowaniu na ul. Jeziornej w Bieszkowicach- podczas zgłaszanych interwencji czy  zaznaczanych przez mieszkańców zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu na aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji  podejmowali szereg interwencji wobec kierowców, a mundurowi ogniwa wykroczeń prowadzili postępowania o wykroczenie. Od niedawna w związku z reakcją mundurowych, na ulicy prowadzącej do jeziora Zawiat, można zauważyć zmiany w organizacji ruchu oraz nowe znaki drogowe, które ułatwią przepisowe i bezpieczne parkowanie.


 2018-08-03
Wejherowo,
W okresie wakacyjnym szczególnie ważne jest bezpieczeństwo osób podróżujących, czy to udających się na wakacje, korzystających z urlopów czy też przemieszczających się pociągiem do miejsca pracy czy powrotów do domu. Stąd też wejherowscy policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo na terenach kolejowych typu dworce, przejazdy kolejowe, przejścia niestrzeżone dla pieszych czy bezpieczeństwo w pociągach.  


 2018-08-01
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wielistowie na drodze K-6, gdzie zderzyły się trzy samochody. Pięć osób rannych zostało przetransportowanych do wejherowskiego i słupskiego szpitala. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy wyjaśnią okoliczności zdarzenia. Mundurowi apelują, aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.


 2018-07-31
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „SMOG”.. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych oraz 4 prawa jazdy. Funkcjonariusze ujawnili 20 wykroczeń,  zabrali 4 prawa jazdy oraz 6 dowodów rejestracyjnych. Wzmożone działania o zasięgu wojewódzkim koncentrowały się na ujawnianiu pojazdów, które są niesprawne technicznie oraz uciążliwe dla środowiska.


 2018-07-30
Gmina Choczewo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego na co dzień pracujący na terenach nadmorskich oraz przy akwenach jezior w gminach Gniewino oraz Choczewo, szczególnie dbają o bezpieczeństwo  turystów i osób wypoczywających na plażach. Funkcjonariusze rozmawiają o bezpiecznym korzystaniu z kąpieli morskich  oraz informują o wszelkich zagrożeniach związanych z wypoczynkiem na plaży. Mimo to, zdarzają się przypadki, kiedy policjanci np. otrzymują informację o zaginięciu dziecka na plaży. Dla rodziców i opiekunów to ogromny stres. Dlatego też, aby przeciwdziałać tym sytuacjom bądź by poszukiwania przebiegały szybciej, mundurowi na plaży w miejscowości Lubiatowo rozdawali dzieciom profilaktyczne opaski „niezgubki”.


 2018-07-30
Gniewino,
W miniony czwartek policjantka Komisariatu Policji w Gniewinie spotkała się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w nadmorskiej miejscowości Lubiatowo. Funkcjonariuszka rozmawiała m.in.  o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w czasie wypoczynku letniego. Omówiła zagrożenia związane z używaniem środków odurzających oraz wskazała, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.


 2018-07-27
Wejherowo,
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie, insp. Beata Perzyńska uroczyście wręczyła  rozkaz personalny nowo mianowanemu Komendantowi Komisariatu Policji w Rumi oraz jego Zastępcy kom. Witoldowi Radtke.  Obecne na uroczystości kierownictwo wejherowskiej jednostki życzyło komendantom  sukcesów w pełnieniu służby.


 2018-07-27
Wejherowo,
Policjanci z komórek do walki z przestępczością narkotykową z wejherowskiej komendy razem z funkcjonariuszami z gdańskiej komendy wojewódzkiej na terenie Gościcina zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który posiadał substancje psychotropowe. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.


 2018-07-27
Wejherowo / KWP Gdańsk,
W dniu 30 lipca br. policjanci w całym kraju przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.


 2018-07-27
Wejherowo/Szemud,
Policjanci poszukują osoby mogącej mieć związek ze zdarzeniem z dnia 30 czerwca br. dotyczącym kradzieży portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów, mającej miejsce w sklepie  w miejscowości Szemud. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciu, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Szemudzie.


 2018-07-23
Gniewino,
W minioną sobotę policjanci z ogniwa wodnego Komisariatu Policji w Gniewinie zabezpieczali pielgrzymkę wodną na jeziorze Żarnowieckim, stanowiącą inaugurację obchodów Dni Gminy Gniewino 2018. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników płynących licznymi łodziami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi, płynącymi z przystani znajdującej się w Nadolu do Żarnowca.


 2018-07-23
Wejherowo,
W ubiegły piątek wejherowscy mundurowi około godz. 16.00 otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 72- letniego  mieszkańca miasta Wejherowa. Policjanci natychmiast zorganizowali szeroko zakrojone poszukiwania. Po blisko 2 godzinach dzięki rzetelnie przeprowadzanym działaniom poszukiwawczym i wiedzy dzielnicowego mężczyzna został odnaleziony.


 2018-07-23
Wejherowo,
W ostatni piątek w Wejherowie odbyła się uroczystość obchodów Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystej akademii wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, przedstawiciele władz samorządowych, inne służby mundurowe oraz zaproszeni goście.


 2018-07-20
Wejherowo,
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie wyposażeni w listy opatrzone m.in. znakiem inwalidy, logiem UE nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci w całym kraju apelują o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji lub pod numerem 997 lub 112.


 2018-07-19
Wejherowo,
Zarzuty kradzieży 3 rowerów dla 26-latka i zarzut kradzieży roweru dla 31-latka to wynik działań wejherowskich kryminalnych. Odzyskano jeden skradziony jednoślad, który wróci do właściciela.  Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-07-19
Wejherowo,
21 i 22 lipca policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą wspólne działania „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami, będą m.in. egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości.


 2018-07-18
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło wczoraj w Wejherowie. Według wstępnych ustaleń mundurowych 75-letni rowerzysta przejeżdżając przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierującą pojazdem toyota. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem doznał niewielkich obrażeń ciała i trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2018-07-17
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy przez całe wakacje spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają z uczestnikami letniego wypoczynku na terenie naszego powiatu o bezpieczeństwie podczas trwania wakacji. Przede wszystkim o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze.


 2018-07-16
Wejherowo,
W poniedziałek, 16 lipca na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.


 2018-07-12
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa w trakcie wakacji prowadzą działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Mundurowi spotkali się  z dziećmi korzystającymi z obozu harcerskiego. Z uczestnikami rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy, czy pożar w lesie.


 2018-07-12
Wejherowo,
11 lipca 2018 roku policjanci wejherowskiej komendy podczas odprawy kierownictwa pożegnali Komendanta Komisariatu Policji w Rumi  mł.insp. Ireneusza Szmurło, który obecnie pełni funkcję Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.


 2018-07-11
Wejherowo,
12 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.


 2018-07-10
Wejherowo,
Od poniedziałku na terenie Wejherowa, Redy i Rumi trwają praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji.  Młodzi policjanci pełnią służby we wspólnych patrolach z doświadczonymi mundurowymi i uczą się jak w praktyce wykorzystać zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności teoretyczne. To jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze.


 2018-07-10
Reda,
Za próbę wręczenia łapówki policjantom odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu, który 7 lipca został zatrzymany przez policjantów z Redy. Kierowca swoją jazdę zakończył uderzając w słup oświetleniowy. Nietrzeźwy kierowca próbował się "ratować", oferując trzem kolejnym policjantom łapówki. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczania korzyści majątkowej. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat.


 2018-07-09
Luzino,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w miniony weekend zabezpieczali XX Światowy Zjazd Kaszubów w Luzinie. W oficjalnym otwarciu wziął udział prezydent Andrzej Duda, a w uroczystości uczestniczyli także Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska. Mundurowi w czasie trwania zjazdu dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników  imprez, jak i  mieszkańców. Zorganizowany  przemarsz ulicami w Luzinie odbył się bez większych utrudnień dla kierowców i bezpiecznie dla uczestników.


 2018-07-06
Policja,
Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.


 2018-07-05
Wejherowo,
Już jutro- 6 lipca wejherowscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.


 2018-07-03
Luzino,
Wczoraj popołudniu dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał informację o wypadku na torach w miejscowości Luzino. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony przez pociąg TLK. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-07-02
Gniewino,
W niedzielę Komendant Komisariatu Policji w Gniewinie uroczyście przywitał policjantów Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy w okresie letnim będą wspierać gniewińskich mundurowych w pełnieniu służby na terenie tej gminy Gniewino i Choczewo. Dodatkowe siły policyjne mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających te miejscowości.


 2018-07-02
Wejherowo,
W piątek wejherowscy policjanci przeprowadzili działania „Telefony komórkowe”.  W ramach tych działań policjanci z drogówki skupili się na kierujących, którzy popełniali wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.


 2018-06-29
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 26-letniego sprawcę kradzieży. Mężczyzna w środę w nocy ukradł rower, który stał na ogrodzonej posesji. Wczoraj usłyszał on zarzut za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-06-28
Wejherowo,
29 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach powodowane przez kierowców korzystających podczas kierowania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania telefonu w ręku. Policjanci chcą również uświadomić kierowców jakie niebezpieczeństwo stwarzają odrywając wzrok od drogi.


 2018-06-27
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili najmłodszych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas pogadanki z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące okresu wakacyjnego. Tego typu spotkania to element profilaktycznej pracy funkcjonariuszy.


 2018-06-27
Rumia,
Policjanci prowadzą działania profilaktyczne dotyczące seniorów i systematycznie ostrzegają przed zagrożeniami. Akcje przynoszą efekty i coraz więcej seniorów nie daje się oszukać lecz przestępcy modyfikują swoje metody by skutecznie okraść osoby starsze. Wczoraj w Rumi doszło do kradzieży dużej kwoty pieniędzy. Sprawcy pod pozorem podwiezienia starszego mężczyzny do domu- okradli go w jego mieszkaniu. Jest to nowa metoda działania sprawców. Policjanci szukają sprawców i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.


 2018-06-27
Wejherowo,
27 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.


 2018-06-25
Rumia,
Wczoraj w Rumi odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych oraz festyn rodzinny objęty honorowym patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz Burmistrza Miasta Rumia.  Na mieszkańców miasta oraz przybyłych turystów czekało wiele atrakcji.


 2018-06-25
Wejherowo,
W ubiegły weekend policjanci wejherowskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend – pierwszy weekend wakacji 2018". Głównym celem akcji było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym na skutek lekceważenia podstawowych zasad ruchu drogowego.


 2018-06-23
Wejherowo,
46-letni mężczyzna mogący mieć związek z molestowaniem kilkuletniego dziecka dobę po zdarzeniu został zatrzymany. Nad sprawą ciągle pracowało kilkunastu policjantów. To oni weryfikowali wszystkie informacje, które do nas docierały. Jedna z informacji przyniosła przełom w sprawie. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i publikację monitoringu. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na najbliższe 3 miesiące.


 2018-06-22
Wejherowo,
Dzisiaj rozpoczynają się wakacje, czas wzmożonej pracy dla wszystkich policjantów. Specjalne zadania spoczywają na policjantach z ogniw wodnych to oni najczęściej ratują tonących, przepędzają kłusowników, dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, ale też uczą i edukują.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.