2018-12-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z kryminalnymi z Wejherowa zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Plantacja ukryta była w dwóch pomieszczeniach, gdzie do jednego wejście znajdowało się za szafą. Śledczy zabezpieczyli 74 doniczki z tą rośliną wraz ze sprzętem, który służył do uprawy narkotyków oraz 12 worków foliowych suszu roślinnego. Do policyjnego aresztu trafił 34-latek, który jest podejrzewany o uprawę zakazanych w Polsce roślin.


 2018-12-11
Godętowo,
W poniedziałek przed południem policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel drogi krajowe dk 6 spotkali się wczoraj w Godętowie w miejscu, gdzie śmierć na miejscu poniosła piesza. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-12-07
Wejherowo,
Policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zaangażowali się w pomoc choremu chłopcu z powiatu wejherowskiego. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od początku roku. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 10-letniemu chłopcu w walce z chorobą i jego rehabilitacją.


 2018-12-07
Wejherowo,
Policjanci z Łęczyc zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież balkonowych balustrad. Odzyskane balustrady policjanci przekazali właścicielowi, a zatrzymanych 34-latka oraz 30-latka przewieźli do policyjnego aresztu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-12-06
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami Nowego Dworu Wejherowskiego. W trakcie pogadanki rozmawiali z jej uczestnikami o przemocy wobec kobiet oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-12-06
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu osoby do którego doszło dziś w nocy na terenie Gminy Łęczyce w pobliżu miejscowości Godętowo. Piesza zmarła na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z wejherowską Policją.


 2018-12-05
POLICJA,
Pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2018-12-05
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież aluminiowych felg samochodowych. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-12-05
Wejherowo,
Kryminalni z Rumi ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do zbiornika z paliwem. Mężczyzna został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2018-12-04
Wejherowo,
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj wieczorem otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej (drogi krajowej nr 6) z Rybacką. W wyniku potrącenia 24-latka została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.


 2018-12-03
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa i Gdańska zatrzymali 23-latka, który posiadał marihuanę o wadze około 0,5 kilograma. W piątek zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został on tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2018-12-03
Wejherowo,
Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w na ul. Dąbrowskiego. W wyniku wypadku piesza 62-latka została przewieziona do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.


 2018-11-30
Wejherowo,
W czwartek rano policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel drogi powiatowej spotkali się na miejscu wypadku w Szemudzie, gdzie śmierć na miejscu poniósł 91-letni pieszy. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-11-30
Wejherowo,
W dniu 30 listopada 2018 roku na terenie powiatu wejherowskiego odnotowano 3 próby wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej metodą „na policjanta”. Istnieje możliwość kolejnych wyłudzeń. Pamiętaj: - bądź czujny, powiadom bliskich (osoby starsze)


 2018-11-30
Wejherowo,
Cyberprzemoc jest rodzajem przemocy stosowanej przy wykorzystaniu Internetu i środków komunikacji elektronicznej, m. in. telefonów komórkowych i portali społecznościowych. Przybiera różne formy agresji polegającej na wyśmiewaniu, publikacji kompromitujących materiałów, zastraszaniu czy poniżaniu innych osób. Choć przejawia się w wirtualnym świecie, potrafi realnie wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Tym razem policjanci z wejherowskiej komendy rozmawiali o tym z młodzieżą. Nie zabrakło tematyki dotyczącej odpowiedzialności karnej, bezpieczeństwa pieszych oraz informacji na temat służby w Policji.


 2018-11-30
Wejherowo,
W związku z okresem jesienno - zimowym i mogącymi pojawić się znacznymi spadkami temperatur, istotnym jest zwrócenie uwagi na problemy osób, które są szczególnie narażone na działanie takich właśnie warunków pogodowych. Dlatego wejherowcy policjanci wzorem lat ubiegłych prowadzą wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.


 2018-11-28
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne w ruchu drogowym wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie, które przekazało policjantom elementy odblaskowe. Policjanci będą je wykorzystywać podczas różnych działań profilaktycznych. Wczoraj policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z uczniami Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Podczas pogadanki rozmawiali o odpowiedzialności, cyberzagrożeniach oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali zawieszki odblaskowe.


 2018-11-28
Szemud,
Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Szemudzie na ul. Wejherowskiej. W wyniku wypadku pieszy 91-latek został przewieziony do szpitala. Mężczyzna zmarł w nocy. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.


 2018-11-27
Wejherowo,
Policjanci w ramach swojej codziennej służby zajmują się nie tylko zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, ale realizują także zadania z zakresu profilaktyki w placówkach oświatowych. Wczoraj policjantka zajmującą się profilaktyką społeczną spotkała się z młodzieżą w Szkole Rzemiosła w Wejherowie, a następnie z uczniami starszych klas w Szkole Podstawowej nr 11. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z problematyką dopalaczy, narkotyków, przestępstw, czynów karalnych,  demoralizacji czy cyberprzemocy ale również opowiadała o służbie w Policji.


 2018-11-26
Wejherowo,
Dzielnicowi z wejherowskiej komendy zatrzymali dwóch poszukiwanych.  Tego samego dnia także policjanci innych pionów służbowych zatrzymali pięć innych osób ukrywających się przed organami ścigania. Część osób zatrzymanych trafiła już do aresztu śledczego. Pozostali zatrzymani po wykonaniu z nimi czynności, zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania.


 2018-11-26
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci, asp. sztab. Emilian Gajkowski z zespołu ds. nieletnich wydziału prewencji oraz sierż. sztab. Andrzej Polakowski - dzielnicowy rewiru dzielnicowych z wejherowskiej komendy, zostali wyróżnieni przez Panią Ewę Zarębińską–Szczodrą, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, dyplomem uznania za szczególne zaangażowanie oraz profesjonalizm i gotowość niesienia pomocy osobom poszkodowanym wskutek przemocy w rodzinie. Uroczystość odbyła się w piątek 24 listopada 2018 roku w Bolszewie podczas konferencji pt. „Nie ma dzieci są ludzie”.


 2018-11-23
Wejherowo,
Od 1 grudnia 2018 roku nieczynny będzie główny budynek Komisariatu Policji w Rumi przy ul. Derdowskiego 43. Wszystkie zawiadomienia dotyczące przestępstw i wykroczeń należy zgłaszać w Komisariacie Policji w Redzie przy ul. Łąkowej 61.


 2018-11-23
Rumia,
Wczoraj po godzinie 13:00  policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 13-latki na ulicy Dębogórskiej w Rumi. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policjantów w Redzie. Jak się okazało był nietrzeźwy. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności. 


 2018-11-23
,
Internet to wspaniałe osiągnięcie cywilizacyjne, dające szczególnie młodym osobom nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy, nawiązywania kontaktów i porozumiewania się. Poza wieloma walorami rozrywkowymi, informacyjnymi i edukacyjnymi to również źródło wielu zagrożeń. O tym wszystkim można było dowiedzieć się podczas debaty która odbyła się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie, którą zorganizowali policjanci z Redy, Wejherowa wspólnie z Urzędem Miasta w Redzie.


 2018-11-23
Wejherowo,
Wczoraj rano policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Krajowych spotkali się na miejscu wypadku śmiertelnego w Gościcinie, gdzie śmierć na miejscu poniosła 78-letnia piesza. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-11-22
KWP GDAŃSK,
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też gdańscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.


 2018-11-20
Wejherowo,
Wczoraj wczesnym rankiem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Gościcinie na drodze krajowej nr 6. W wyniku wypadku śmierć poniosła piesza kobieta w wieku siedemdziesięciu ośmiu lat. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.


 2018-11-19
Wejherowo,
Policjanci w ramach swojej codziennej służby zajmują się nie tylko zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, ale realizują także zadania z zakresu profilaktyki w placówkach oświatowych. Wczoraj policjantka ds. profilaktyki społecznej z wejherowskiej komendy spotkała się z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z problematyką dopalaczy, czynach karalnych czy cyberprzemocy, demoralizacji, czynów karalnych, bezpieczeństwie w ruchu drogowym ale również rozmawiano o procedurze wstąpienia w szeregi Policji.


 2018-11-16
Reda,
Komisariat Policji w Redzie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Wejherowie oraz Urzędem Miasta w Redzie organizuje debatę inauguracyjną o cyberzagrożeniach dla młodzieży szkolnej.


 2018-11-15
Wejherowo,
Policjantka z wejherowskiej komendy spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 i 11 w Wejherowie. Celem spotkań było przypomnienie uczniom zasad odpowiedzialności prawnej młodych, a także przypomnienie zasad w ruchu drogowym.


 2018-11-14
Gmina Linia,
Wczoraj policjanta z wejherowskiej komendy była gościem w dwóch przedszkolach w miejscowości Linia. Funkcjonariuszka przypomniała przedszkolakom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się na spacerze oraz wyjaśniała dlaczego należy używać elementów odblaskowych.


 2018-11-14
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Komendę reprezentował podinsp. Krzysztof Murdzia Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie wraz z pocztem sztandarowym.


 2018-11-13
KWP GDAŃSK,
W środę, 14 listopada pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.


 2018-11-09
Wejherowo,
Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie pracownicy cywilni dzisiaj obchodzili swoje święto. W tym wyjątkowym dniu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie młodszy inspektor Marcin Potrykus oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Krzysztof Murdzia podziękowali pracownikom Policji za profesjonalizm w działaniu na rzecz Policji.


 2018-11-09
Wejherowo,
Dziś rano policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Urzędu Miasta spotkali się na ul. Dąbrowskiego w Rumi, w którym doszło do wypadku z udziałem samochodu dacia. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-11-09
KWP GDAŃSK,
Pomorscy policjanci w piątek 9 listopada przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.


 2018-11-09
Wejherowo,
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin. 


 2018-11-08
Rumia,
Policjanci z Rumi otrzymali informację o wypadku, do którego doszło na ul. Dąbrowskiego. Kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w rury ciepłownicze. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. Mundurowi będą wyjaśniali szczegółowo okoliczności zdarzenia.


 2018-11-07
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej jednostki spotkali się z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom klas pierwszych zasad odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za nielegalne, bezprawne i demoralizujące zachowania. Ponadto podczas spotkań poruszano tematykę promocji zawodu policjanta.


 2018-11-07
Wejherowo,
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.


 2018-11-06
Wejherowo,
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Gościcinie. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję. Dzieci w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa” otrzymały od mundurowych kamizelki odblaskowe.


 2018-11-05
Wejherowo,
W czasie trwającej akcji „Znicz 2018", policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Nie zabrakło kierowców, którzy wsiedli także do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Podczas tych działań prowadzone są także kampanie profilaktyczne, podczas których policjanci rozdają mieszkańcom odblaski w ramach akcji „Bądź widocznym patriotą”.


 2018-11-05
Wejherowo,
W środę przed południem policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel drogi wojewódzkiej spotkali się wczoraj na ul. Marynarki Wojennej w Wejherowie w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem volkswagena i samochodu cws. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-11-03
KGP/MSWIA,
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. 


 2018-10-31
KWP GDAŃSK,
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. W ramach wspólnej akcji pomorscy policjanci podczas działań „ZNICZ” będą rozdawali biało-czerwone odblaskowe opaski. Konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia zostanie przeprowadzona 30 października o godz. 13:00.


 2018-10-31
Wejherowo,
W ostatnich dniach dzielnicowi z wejherowskiej komendy zatrzymali dwóch poszukiwanych.  Wczoraj także inni policjanci zatrzymali jeszcze 5 innych osób. Część z nich trafiła już do aresztu śledczego. Pozostali zatrzymani po wykonaniu z nimi czynności, zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania.


 2018-10-31
Reda,
Policjanci z Komisariatu Policji w Redzie poszukują sprawcy kradzieży portfela, pieniędzy i dokumentów. Do przestępstwa doszło 19 września bieżącego roku w Redzie na ul. Lipowej. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia proszone są o kontakt, można dzwonić na nr 58 678 30 97.


 2018-10-31
,
Podczas tegorocznej akcji ZNICZ jak i w latach poprzednich szczególnym nadzorem zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto prowadzone będą działania ukierunkowane na kontrolę prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych. Akcja ta rozpoczyna się 31 października i potrwa do 4 listopada 2018 roku.


 2018-10-30
Wejherowo,
Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie z klasy policyjnej. Podczas spotkania policjanci opowiadali młodzieży o pracy w zawodzie policjanta w poszczególnych wydziałach a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-10-30
Gmina Łęczyce,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego na drodze krajowej nr 6 na trasie między Bożympolem Małym a Strzebielinem (Gmina Łęczyce). Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. Kierowca bmw nie posiadał uprawnień do kierowania. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.