2018-10-17
Wejherowo,
Zarzuty kradzieży kilku rowerów dla 26 i 27-latka to wynik działań wejherowskich kryminalnych. Policjanci odzyskali kradziony rower oraz części z innych ukradzionych jednośladów.  Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-10-16
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci prowadzili działania „Taxi”, których głównym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierowca także był badany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


 2018-10-16
Gmina Łęczyce,
Komenda Powiatowa Policji poszukuje zaginionego Bartosza Młyńczyk l.16 mieszkańca Gminy Łęczyce, który wyszedł  do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.


 2018-10-16
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci prowadzili działania „Taxi”, których głównym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierowca także był badany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


 2018-10-15
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego, w którym doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-10-15
Wejherowo,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Wejherowie dzisiaj po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno- prewencyjne pod nazwa „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierowców autokarów i samochodów ciężarowych kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


 2018-10-12
Rumia,
Wczoraj w Rumi doszło do wypadku rogowego z udziałem rowerzystki oraz kierowcy samochodu citroen. W wyniku potrącenia kierująca rowerem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-10-12
KWP,
Przez 2 dni dyżurni z jednostek podległych komendzie wojewódzkiej w Gdańsku rywalizowali w turnieju dyżurnych. Celem turnieju było podniesienie rangi i podkreślenie zakresu odpowiedzialności służby dyżurnej w jednostkach Policji. Dyplomy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, w imieniu komendanta wojewódzkiego, wręczyła jego zastępca – insp. Ewa Pachura.


 2018-10-12
KWP GDAŃSK,
Tegoroczny Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15 - 19 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r.


 2018-10-11
Wejherowo,
Policjanci na terenie powiatu wejherowskiego jutro przeprowadzą działania "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze reagować będą na wykroczenia popełniane przede wszystkim przez pieszych, a także rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.  Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. 


 2018-10-11
Gmina Łęczyce,
W niedzielę w Brzeźnie Lęborskim doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym uczestniczył kierowca samochodu vw polo. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Na miejscu pracowała też specjalna komisja, której zadaniem było sprawdzenie infrastuktury drogowej.


 2018-10-10
Wejherowo,
12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


 2018-10-08
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy przeprowadzili zajęcia dla uczniów 3 klasy oddziałów gimnazjalnych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szemudzie, które odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Młodzież szkolna miała okazję nie tylko poznać tajniki pracy policjantów, ale także wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służby w Policji.


 2018-10-08
Wejherowo,
W dniu 9 października br. policjanci z powiatu wejherowskiego wezmą udział w działaniach „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.


 2018-10-05
KWP,
Gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe powodują, że warunki na drogach są coraz trudniejsze. Pamiętajmy także, że w tym okresie na wypadki szczególnie narażeni są piesi i rowerzyści, używajmy elementów odblaskowych. To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy przekonują się jak to jest, kiedy samochód ma wydłużoną drogę hamowania i zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie. Dlatego policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się jesienią na drodze.


 2018-10-05
Wejherowo/KWP Gdańsk ,
7 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Piesi”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy, a także propagowanie używania elementów odblaskowych.


 2018-10-05
Wejherowo,
Policjantki z wejherowskiej jednostki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom klas VII i VIII SP oraz klas gimnazjalnych zasad odpowiedzialności prawnej młodych oraz omówienie zagadnienia cyberprzmocy.


 2018-10-04
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci ruchu drogowego jutro włączą się w wojewódzkie działania prewencyjno- kontrolne polegające na przeprowadzaniu kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich. Działania będą trwały od 5 do 6 września br.


 2018-10-04
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji poszukuje zaginionego 31-letniego Piotra Słowikowskiego z Wejherowa, który wczoraj wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.


 2018-10-03
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali kierowcę bmw do kontroli drogowej z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h. W trakcie legitymowania okazało się, że miał on cofnięte uprawnienia przez organ uprawniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2018-10-03
POLICJA,
Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.


 2018-10-01
Wejherowo/KWP,
W niedzielę, 30 września br., zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, w wybranych 90 jednostkach organizacyjnych Policji, przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-18. W przedsięwzięciu tym uczestniczyło 1714 osób. Ćwiczenia takie odbyły się w pięciu jednostkach województwa pomorskiego, uczestniczyło w nich ponad 90 osób. To tzw. rezerwy osobowe. Rezerwiści posiadali nadane przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji.


 2018-09-28
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy były gośćmi w przedszkolu „Akuku” w Żukowie. Funkcjonariuszki przypomniały przedszkolakom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i dlaczego należy używać odblasków.


 2018-09-27
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły najmłodszych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego typu spotkania to element profilaktycznej pracy funkcjonariuszy.


 2018-09-27
KWP,
Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji.


 2018-09-26
POLICJA,
LIST MINISTRA JOACHIMA BRUDZIŃSKIEGO DO FUNKCJONARIUSZEK I FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH PODLEGŁYCH MSWIA


 2018-09-26
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali 28-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy kierowcy marihuanę. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za posiadanie narkotyków nawet do lat 3. 


 2018-09-25
Wejherowo,
Świećmy przykładem, podajmy odblask dalej, bądźmy świadomi i bezpieczni na drodze!


 2018-09-25
Wejherowo,
Wczoraj policjantka ds. profilaktyki społecznej była gościem w Szkole Podstawowej w Gowinie (Gmina Wejherowo). Podczas pogadanek przypomniała najmłodszym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, kiedy nie ma chodnika i dlaczego należy używać odblasków. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu.


 2018-09-24
POLICJA,
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od instytucji sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


 2018-09-24
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, odwiedzili uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Podczas spotkania omawiano kwestie naboru do służby w Policji. W spotkaniu wzięło udział około 200 uczniów.


 2018-09-21
Rumia,
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań Policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości jego uczestników na temat związany z zagrożeniami głównie w ruchu drogowym. Ponadto seniorzy zapoznani zostali z aplikacja mobilną Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-09-21
Wejherowo,
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 42-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Po zdarzeniu nietrzeźwy kierowca został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-20
Wejherowo,
W środę 19 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie przeprowadzili akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Dzieci manifestowały swoją obecność na drodze i zwracały uwagę kierowcom na różne wykroczenia. Ponadto policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole drogowe.


 2018-09-20
Wejherowo,
32 oraz 40-latek z Rumi, podejrzani po czynną napaść na policjantów, zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyźni zostali zatrzymani bezpośrednio po zdarzeniu. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2018-09-18
Rumia,
W dniu 20 września 2018 roku o godzinie 11:00  w Rumi w Miejskim Domu Kultury odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Inicjatorem oraz organizatorem spotkania jest Komisariat Policji w Rumi wspólnie z Radą Seniorów w Rumi.


 2018-09-18
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusze z posterunku w Łęczycach, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Urzędu Gminy w Łęczycach wczoraj spotkali się wczoraj na drodze gminnej w miejscowości Strzebielino w miejscu, w którym w piątek wieczorem br. doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-09-17
Gmina Łęczyce,
W piątek w Strzebielinie (Gm. Łęczyce) doszło do wypadku drogowego, w którym motocykl zderzył się z samochodem dostawczym. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-09-14
KGP,
Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.


 2018-09-14
Rumia,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Rumi na drodze krajowej nr 6, gdzie zderzyło się 5 samochodów. Cztery osoby zostały ranne. Funkcjonariusze apelują aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, jak również stosowną odległość między pojazdami.


 2018-09-13
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali 26-latka w związku kradzieżami rowerów oraz deskorolki elektrycznej. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty za kradzieże. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-12
Wejherowo,
Policjantki z Wejherowa uczestniczyły wczoraj w spotkaniach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W  pogadance tej uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Celem tej akcji było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie dzieci napotkać w drodze do szkoły.


 2018-09-12
Wejherowo,
Dzisiaj policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci.


 2018-09-11
Wejherowo,
Od 17 września wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112. Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji policji na zgłoszenie.


 2018-09-10
Wejherowo,
Policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 w trosce o bezpieczeństwo dzieci, prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. W tym tygodniu rozpoczną spotkania w szkołach, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2018-09-10
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Ofiar Piaśnicy doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Ranny 33-letni motocyklista został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-09-10
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci w sobotę uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Wejherowie. Podczas festynu mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie oraz rozdawali elementy odblaskowe. 


 2018-09-08
Wejherowo,
W najbliższy poniedziałek pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest ujawnienie pojazdów do nauki jazdy, które nie spełniają wymogów warunków technicznych, ujawnienie nieprawidłowości w prowadzeniu zajęć praktycznych oraz zminimalizowanie wykroczeń w ruchu drogowym popełnianych przez kandydatów na kierowców.


 2018-09-07
Wejherowo,
Policjanci ruchu drogowego codziennie ujawniają wykroczenia drogowe, w tym kierujących bez uprawnień. W ostatnich dniach dwaj kierowcy zostali ukarani przez sąd grzywną w łącznej wysokości 5000 zł. Obaj także otrzymali sądowy zakaz kierowania na kilka lat.


 2018-09-06
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom konsekwencji zachowań dotyczących m.in. przejawów demoralizacji i niedostosowania społecznego, zażywania narkotyków czy dopalaczy oraz stosowania cyberprzemocy. Ponadto została omówiona także odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji.  Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.