2018-06-18
Wejherowo,

Za zbyt szybką jazdę  prawo jazdy straciła kobieta kierująca volkswagenem. Zatrzymali ją wejherowscy policjanci. Pomiaru prędkości mundurowi dokonywali w piątek podczas działań „Prędkość” na ul. Gryfa Pomorskiego w Wejherowie, gdzie obowiązuje ograniczenie do trzydziestki. Tymczasem kierująca vw miała na liczniku prawie 100 km/h.

Policjanci z wejherowskiej drogówki w piątek uczestniczyli w działaniach „Prędkość”. W związku z tym, że mieszkańcy naszego powiatu wskazują policjantom miejsca, w których dochodzi także do przekraczania dozwolonej prędkości, w tych właśnie miejscach funkcjonariusze pojawiają się cyklicznie. Tak też było podczas działań „Prędkość”. Na ul. Gryfa Pomorskiego w Wejherowie około godziny 10:00 policjanci kontrolowali prędkość kierujących. Podczas jednej z takich kontroli ujawnili 30-latkę kierującą volkswagenem golf, która jechała z prędkością 96 km/h w miejscu gdzie było ograniczenie do 30 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem kierująca vw została ukarana mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Z uwagi na to, że kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.