2018-06-19
Wejherowo,

Policjantka z Wejherowa w ramach działań „Bezpieczne wakacje” przeprowadzili pogadanki z uczniami klas Szkół Podstawowych. Podczas spotkania funkcjonariuszka poruszyła tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie wakacji letnich. Mundurowa opowiadała jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem oraz nad wodą, a także omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkali się w szkole z uczniami szkół podstawowych w Bolszewie i Wejherowie SP nr 11. W ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
oraz „Bezpieczne wakacje” rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania na drodze, ale również jak zachowywać się w dużych skupiskach ludzi i na plaży. Policjantka wskazywała podczas spotkań co trzeba zrobić w przypadku zgubienia się oraz gdzie należy szukać pomocy. Opowiadała także o tym, jak zachowywać się na plaży by być bezpiecznym i podkreślała jak ważne jest, aby dzieci gdy wchodzą do wody były zawsze pod opieką kogoś dorosłego. W przypadku starszej młodzieży omawiała także niebezpieczne zachowania: jak wchodzenie do wody przy czerwonej fladze, kąpiele na niestrzeżonych kąpieliskach, skakanie do wody w nieznanych miejscach i inne.

Tego typu prewencyjne działania, mają nauczyć jak należy postępować w trakcie niebezpiecznych sytuacji aby ograniczyć przykre zdarzenia z udziałem młodych ludzi.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.