2018-06-25
Wejherowo,

W ubiegły weekend policjanci wejherowskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend”- pierwszy weekend wakacji 2018”. Głównym celem akcji było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym na skutek lekceważenia podstawowych zasad ruchu drogowego.

Od 22 do 24 czerwca wejherowscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend”, których głównym celem było zapewnienie bezpiecznej podróży poruszającym się po drogach naszego powiatu w związku z rozpoczynającymi się wakacjami. Zdarzało się, że kierujący znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, to jedno z priorytetowych zadań policjantów. Częste kontrole drogowe i pomiary prędkości mają zminimalizować ryzyko występowania zagrożeń na drodze. Policjanci zwracali uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa- a przez dzieci- z wymaganych fotelików. Ponadto kontrolowali stan techniczny pojazdów, zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

W wyniku przeprowadzanych kontroli drogowych ujawniono 1 nietrzeźwego kierującego oraz 3 rowerzystów i 1 kierującego, którzy byli po spożyciu alkoholu. W naszym powiecie doszło do 20 zdarzeń drogowych, w tym 18 kolizji oraz 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci z ruchu drogowego podczas tego weekendu skontrolowali 366 pojazdów, zatrzymali 13 praw jazdy z tego aż 10 za przekroczenie prędkości.

Często powtarzającą się przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze jest prędkość. Dlatego pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze może zależeć życie i zdrowie innych osób, w tym naszych najbliższych.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.