2018-06-25
Rumia,

Wczoraj w Rumi odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych oraz festyn rodzinny objęty honorowym patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz Burmistrza Miasta Rumia.  Na mieszkańców miasta oraz przybyłych turystów czekało wiele atrakcji.

W minioną niedzielę na stadionie miejskim MOSiR w Rumi odbyły się Ogólnopolskie Zawody StrongMan Służb Mundurowych oraz festyn rodzinny. Organizatorami imprezy plenerowej byli Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie oraz Burmistrz Miasta Rumi. Oprawą wydarzenia zajął się Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”.

W rywalizacji o miano najsilniejszego wzięli udział policjanci, funkcjonariusze służby więziennej, straży granicznej oraz wojska. Zawodnicy uczestniczyli w widowiskowych konkurencjach siłowych, zmagając się z ogromnymi ciężarami. Zgodnie z zasadami, w czasie eliminacji zawodnicy podnosili na platformie policyjny radiowóz oraz wyciskali belkę. W finałach rywale podjęli się  przenoszenia 130 kg na 40 metrów, wyciskania platformy na barki, przeciągania radiowozów w siadzie, wyciskania hantli ponad głowę oraz tzw. zegaru, czyli przenoszenia w kole 4 osób.

Najsilniejszym strongmanem okazał się policjant- Mateusz Ostaszewski z KPP Wejherowo. Drugie miejsce zdobył Rafał Kobylarz ze Służby Więziennej, a trzecie Adam Antoskiewicz- reprezentant Straży Granicznej.

Imprezie sportowej towarzyszył festyn rodzinny, na którym uczestnicy mogli zapoznać się z policyjnym sprzętem, radiowozami. Pod namiotem profilaktyki społecznej każdy mógł przymierzyć elementy umundurowania, pokonać tor przeszkód w alcogooglach. Policjanci przeprowadzali konkursy plastyczne dla dzieci, rozdawali odblaski oraz wykonywali odciski palców. Mundurowi opowiadali dzieciom i młodzieży jak należy zachowywać bezpieczeństwo w trakcie trwania wakacji, nad wodą, a także omawiali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto młodych ludzi zapoznawano z zasadami naboru do Policji i zachęcano do wstąpienia do służby.

Swoje stanowiska miały również inne służby, które zaprezentowały swoje atrakcje oraz sprzęt służbowy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne przeżycia, a wygranym składamy serdeczne gratulacje.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.