2018-06-27
Rumia,

Policjanci prowadzą działania profilaktyczne dotyczące seniorów i systematycznie ostrzegają przed zagrożeniami. Akcje przynoszą efekty i coraz więcej seniorów nie daje się oszukać lecz przestępcy modyfikują swoje metody by skutecznie okraść osoby starsze. Wczoraj w Rumi doszło do kradzieży dużej kwoty pieniędzy. Sprawcy pod pozorem podwiezienia starszego mężczyzny do domu- okradli go w jego mieszkaniu. Jest to nowa metoda działania sprawców. Policjanci szukają sprawców i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Policjanci z Komisariatu w Rumi wyjaśniają okoliczności wczorajszej kradzieży pieniędzy. Kobieta zaczepiła starszego mężczyznę, który szedł chodnikiem i zaproponowała podwiezienie go do jego miejsca zamieszkania. W samochodzie znajdował się także mężczyzna, który kierował pojazdem. Oboje byli ubrani na biało, mogli porozumiewać się w obcym języku. Następnie kobieta i mężczyzna weszli do mieszkania 91-latka, gdzie znajdowała się także jego żona, prosząc małżeństwo o pożyczenie pieniędzy na leczenie chorego brata oraz o pieniądze w walucie euro. Oszuści zmanipulowali seniorów, ukradli koperty z pieniędzmi i uciekli. Straty oszacowano na ponad sto tysięcy złotych.

Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z działaniem sprawców.

Apelujemy! Jeżeli ktoś, prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, znajomego skonsultujmy swoją decyzję z kimś innym. Pamiętajmy, że oszuści, złodzieje pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka, sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.