2018-07-02
Wejherowo,

W piątek wejherowscy policjanci przeprowadzili działania „Telefony komórkowe”.  W ramach tych działań policjanci z drogówki skupili się na kierujących, którzy popełniali wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Działania „Telefony komórkowe" przeprowadzone w piątek 29 czerwca br. przez policjantów z Wejherowa oraz z całego województwa pomorskiego miały na celu zwrócenie uwagi na kierujących, którzy podczas jazdy popełniają wykroczenie używając telefonu komórkowego. W ten sposób policjanci chcą ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych spowodowanych przez nieuwagę kierowców zajętych obsługą telefonu, ale także popularyzować rozwiązania, które umożliwiają bezpieczne i zgodne z przepisami korzystanie z telefonu w czasie jazdy. W związku z akcją skontrolowano 122 kierujących, a  27 osób ukarano mandatami karnymi za korzystanie z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu.

Pamiętaj! Wystarczy chwila nieuwagi i brak koncentracji, by stracić życie i pozbawić życia innych. Kierowco, wsiadając za kierownicę samochodu bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.
Apelujemy, aby nie korzystać z telefonów komórkowych podczas jazdy.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.