2018-07-05
Wejherowo,

Już jutro- 6 lipca wejherowscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

Piątek jest dniem w którym występuje znacznie zwiększone natężenie ruchu związane z wyjazdami weekendowymi. Między innymi z tego powodu, w piątek 6 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci. Pasy bezpieczeństwa zastosowano po raz pierwszy w 1959 roku. Nie wiadomo jaką dokładnie liczbę istnień ludzkich uratowały. Mimo licznych dowodów, wielu kierowców z pasów bezpieczeństwa nie korzysta. Zdarza się, że dzieci również przewożone są nieprawidłowo. Przed rozpoczęciem jazdy należy upewnić się, że pas dobrze przylega do ciała, nie jest poskręcany, jego górna część nie dotyka szyi. Dziecko musi podróżować mocno przypięte do fotelika. Nie może być ubrane w kilka warstw odzieży, która może spowodować, że podczas zdarzenia dziecko wysunie się. 

Policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dziecka bez wymaganego urządzenia nie należy spodziewać się pobłażliwości ze strony funkcjonariusza.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.