2018-07-09
Luzino,

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w miniony weekend zabezpieczali XX Światowy Zjazd Kaszubów w Luzinie. W oficjalnym otwarciu wziął udział prezydent Andrzej Duda, a w uroczystości uczestniczyli także Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska. Mundurowi w czasie trwania zjazdu dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników  imprez, jak i  mieszkańców. Zorganizowany  przemarsz ulicami w Luzinie odbył się bez większych utrudnień dla kierowców i bezpiecznie dla uczestników.

W minioną sobotę policjanci z wejherowskiej komendy zabezpieczali XX Światowy Zjazd Kaszubów. W zlocie tym wzięło udział około 5000 osób. Szczególnym gościem był prezydent Andrzej Duda, który oficjalnie otworzył XX Zjazd Kaszubów. W uroczystości uczestniczyli także Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska. Po mszy świętej odbył się przemarsz w kierunku boiska sportowego przy hali widowiskowej w Luzinie. W czasie przemarszu ulice były zamknięte dla ruchu pojazdów. Na ścianie hali została odsłonięta tablica pamiątkowa zjazdu, po czym nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Zjazdu Kaszubów. Całość imprezy zakończyły koncert zespołów muzycznych.

W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów pionu prewencji, ruchu drogowego oraz dochodzeniowo- śledczego i kryminalnego. Podczas zjazdu mundurowi zabezpieczyli pobyt Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Luzinie,  trasy przejścia oraz dbali o bezpieczeństwo osób, które przybyły na zjazd. Przemarsz odbył się bez większych utrudnień dla kierowców i co najważniejsze bezpiecznie dla uczestników i mieszkańców. 


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.