2018-07-10
Reda,

Za próbę wręczenia łapówki policjantom odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu, który 7 lipca został zatrzymany przez policjantów z Redy. Kierowca swoją jazdę zakończył uderzając w słup oświetleniowy. Nietrzeźwy kierowca próbował się "ratować", oferując trzem kolejnym policjantom łapówki. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczania korzyści majątkowej. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat.

W miniony weekend policjanci z Redy otrzymali informację o pojeździe, który uderzył w przydrożną lampę. Na miejscu nie zastali kierującego, ale już po chwili na rowerze przyjechał do nich pijany mężczyzna, który oświadczył, iż przed chwilą wskazanym pojazdem uderzył w słup oświetleniowy.  Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że 19-letni kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec przewinień mężczyzny. Podczas zatrzymania, mężczyzna trzykrotnie zaoferował policjantom łapówkę w zamian za puszczenie go do domu i "zapomnienie o sprawie". Ponadto 19-latek odważył się włożyć plik pieniędzy do kieszeni spodni munduru jednego z policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 19-letni kierowca jednak musi się teraz liczyć z karą dużo wyższą, gdyż za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postali dozoru policyjnego.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.