2018-07-10
Wejherowo,

Od poniedziałku na terenie Wejherowa, Redy i Rumi trwają praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji.  Młodzi policjanci pełnią służby we wspólnych patrolach z doświadczonymi mundurowymi i uczą się jak w praktyce wykorzystać zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności teoretyczne. To jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze.

Od poniedziałku 19 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku patroluje ulice trzech miast naszego powiatu pod okiem doświadczonych policjantów. Młodzi adepci zdobywają w ten sposób praktykę w terenie oraz przyczyniają się do poprawienia bezpieczeństwa w mieście. Każdego dnia młodzi policjanci kierowani są do innego rodzaju pełnienia służby, aby przez okres praktyk poznali jak najwięcej aspektów pracy w Policji. Mundurowi zgłębiają tajniki interwencji policyjnych, pracy dzielnicowego oraz ruchu drogowego i razem ze starszymi kolegami podejmują interwencje wobec kierujących. Kursanci asystują przy nakładaniu mandatów, pouczają osoby za popełnione wykroczenia, uczą się, jak prawidłowo przeprowadzać interwencje oraz jak reagować na przestępstwa i wykroczenia. Młodzi policjanci z zaangażowaniem przyswajają kolejne umiejętności podejmując po raz pierwszy interwencje. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć w szkole policji są wykorzystywane praktycznie w warunkach rzeczywistych realiów służby i kontaktów z mieszkańcami. 

Praktyki mają także charakter prewencyjny. Widok większej liczby patroli na ulicach wpływa też zapobiegawczo na potencjalnych sprawców różnego rodzaju zdarzeń. Praktyki grupy słuchaczy na ulicach Wejherowa, Redy i Rumi potrwają do piątku.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.