2018-07-12
Wejherowo,

Policjanci z Wejherowa w trakcie wakacji prowadzą działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Mundurowi spotkali się  z dziećmi korzystającymi z obozu harcerskiego. Z uczestnikami rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy, czy pożar w lesie.

Funkcjonariusze z Wejherowa spotkali się z opiekunami, organizatorami oraz harcerzami, wypoczywającymi na obozie. Dzieci otrzymały informacje w jaki sposób należy bezpiecznie się zachować w razie wystąpienia burzy, gradobicia czy też nawałnicy. Ponadto mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w jeziorze, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. 

Mundurowi odwiedzając dzieci, które korzystają z wypoczynku na zorganizowanych koloniach i obozach na naszym terenie przekazują wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku, głównie wypoczynku nad wodą, a także przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno jako pieszy, rowerzysta, czy też pasażer samochodu. 
Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe zawieszki oraz opaski.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.