2018-07-16
Wejherowo,

W poniedziałek, 16 lipca na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

16 lipca zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu. Poprawiająca się infrastruktura drogowa, coraz lepsze pojazdy z wydajnymi silnikami sprzyjają rozwijaniu większych prędkości. Nowoczesne systemy natomiast budują poczucie bezpieczeństwa, którego nie mają niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Kask rowerowy nie jest w stanie zastąpić pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych oraz karoserii. Pieszy nie ma nawet kasku. W przypadku zderzenia z pojazdem skazany jest na ciężkie obrażenia. W momencie uderzenia z prędkością większą od dozwolonej w obszarze zabudowanym, jego szanse na przeżycie drastycznie maleją. 

Już dzisiaj na  terenie całego województwa będzie można spotkać większą liczbę funkcjonariuszy w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Mundurowi zwrócą także uwagę na odcinki dróg, gdzie piesi oraz rowerzyści zmuszeni są do korzystania z jezdni
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.