2018-07-17
Wejherowo,

Policjanci z wejherowskiej komendy przez całe wakacje spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają z uczestnikami letniego wypoczynku na terenie naszego powiatu o bezpieczeństwie podczas trwania wakacji. Przede wszystkim o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze.

W ostatnich dniach funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań „Bezpieczne wakacje”  odwiedzają dzieci wypoczywające na koloniach i półkoloniach w miejscach ich letniego wypoczynku na terenie powiatu wejherowskiego w ramach prowadzonej akcji profilaktyczno-edukacyjnej dotyczącej bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Podczas spotkań policjanci prewencji  i ruchu drogowego instruują młodych ludzi jak zachowywać się nad wodą, przypominają aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Policjanci rozmawiają również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu. Najmłodsi uczestnicy tych spotkań otrzymują różnego rodzaju gadżety, które mają wpłynąć na bezpieczeństwo najmłodszych. 

To kolejne spotkanie przeprowadzone przez policjantów w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  " Kręci mnie bezpieczeństwo".
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.