2018-07-18
Wejherowo,

Wejherowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło wczoraj w Wejherowie. Według wstępnych ustaleń mundurowych 75-letni rowerzysta przejeżdżając przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierującą pojazdem toyota. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem doznał niewielkich obrażeń ciała i trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, o tym, że na ul. Sobieskiego w Wejherowie na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 75-letni rowerzysta przejeżdżając przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierującą  toyoty. Mężczyzna kierujący jednośladem z niewielkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Wejherowie.

Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja oraz ustaleni świadkowie pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem kończą się zazwyczaj poważnymi obrażeniami dla cyklistów. Aby takich wypadków było jak najmniej pamiętajmy o zdrowym rozsądku, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i szacunku do innych uczestników dróg.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.