2018-07-19
Wejherowo,

Zarzuty kradzieży 3 rowerów dla 26-latka i zarzut kradzieży roweru dla 31-latka to wynik działań wejherowskich kryminalnych. Odzyskano jeden skradziony jednoślad, który wróci do właściciela.  Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z Wejherowa ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rowerów, do których dochodziło w lipcu br. na terenie Wejherowa. Na podstawie zebranych dowodów 26-latek usłyszał zarzut kradzieży 3 rowerów, a 31-latek zarzut kradzieży jednego roweru. Odzyskano jeden skradziony jednoślad, który wróci do właściciela. Obecnie trwają czynności zmierzające do odzyskania utraconego mienia. 

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swoich rowerów przed kradzieżą. Najczęściej giną te pozostawione bez żadnego zabezpieczenia w piwnicach, na balkonach lub klatkach schodowych. Zdarzają się również kradzieże jednośladów pozostawionych „na chwilę” przed sklepem.

Warto pamiętać o sfotografowaniu swojego jednośladu, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie oraz dowód zakupu policjantom. W przypadku kradzieży niezwłocznie należy powiadomić o tym najbliższą jednostkę policji.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.