2018-07-23
Wejherowo,

W ostatni piątek w Wejherowie odbyła się uroczystość obchodów Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystej akademii wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, przedstawiciele władz samorządowych, inne służby mundurowe oraz zaproszeni goście.

 W piątek o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Komendant Powiatowy insp. Beata Perzyńska podziękowała wszystkim podległym sobie funkcjonariuszom i pracownikom Policji za sumienną, oddaną i ofiarną służbę dla społeczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej pracy. W wejherowskim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało kilkudziesięciu policjantów. Łącznie w powiecie 92 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne, a 7 mundurowych wręczone zostaną medale i odznaczenia.

 W policyjnych uroczystościach uczestniczyli między innymi Starosta Wejherowski, włodarze lokalnych gmin, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących na co dzień ze stróżami prawa służb i instytucji. Wszyscy goście składali policjantom podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych. 

 


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.