2018-07-27
Wejherowo,

Policjanci z komórek do walki z przestępczością narkotykową z wejherowskiej komendy razem z funkcjonariuszami z gdańskiej komendy wojewódzkiej na terenie Gościcina zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który posiadał substancje psychotropowe. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

 

W minioną środę  wieczorem policjanci z wydziału kryminalnego wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, na co dzień zajmujący się walką z przestępczością narkotykową,  zatrzymali 35- latka, który posiadał przy sobie substancje psychotropowe. W przeszukaniu i znalezieniu narkotyków mundurowym pomógł pies „Edek” specjalizujący się w wykrywaniu substancji narkotycznych, na co dzień pełniący służbę w Pomorskim Urzędzie Celno- Skarbowym w Gdyni. Dzięki wspólnej pracy, mundurowi zabezpieczyli około  150 gramów amfetaminy i kilkadziesiąt sztuk tabletek ekstazy.

Mieszkaniec powiatu wejherowskiego został przesłuchany przez śledczych i przedstawiono mu zarzuty. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za posiadanie narkotyków zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.