2018-07-27
Wejherowo,

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie, insp. Beata Perzyńska uroczyście wręczyła  rozkaz personalny nowo mianowanemu Komendantowi Komisariatu Policji w Rumi oraz jego Zastępcy kom. Witoldowi Radtke.  Obecne na uroczystości kierownictwo wejherowskiej jednostki życzyło komendantom  sukcesów w pełnieniu służby.

Wczoraj o godz. 10.00 na terenie jednostki Policji w Rumi odbyło się uroczyste wręczenie rozkazu personalnego mł. insp. Sławomirowi Król oraz kom. Witoldowi Radtke, którzy od 24 lipca br. pełnią funkcje kierownictwa w Komisariacie Policji w Rumi. Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie- insp. Beata Perzyńska oraz I Zastępca – mł. insp. Marcin Potrykus wyrazili przekonanie o tym, że nowe kierownictwo poradzi sobie z wyzwaniem objęcia jednostki strzegącej bezpieczeństwa obejmującego teren miasta.

Nowy komendant – mł. insp. Sławomir Król, służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Jest doświadczonym oficerem. Niemal od przyjęcia jest związany z pionem dochodzeniowo- śledczym. W latach 2006-2017 pełnił stanowisko Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego  w wejherowskiej komendzie. Od 01 lutego 2017 r. zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Rumi, a od 03 kwietnia br. pełnił obowiązki Komendanta w tej jednostce. Funkcjonariusz pełniąc funkcje kierownicze wykazał się dużym zaangażowaniem w służbie oraz wysokim poziomem wiedzy. Podejmował skuteczne decyzje  i inicjatywy procesowe, co miało swoje odzwierciedlenie w uznaniu i szacunku przez podległych mu policjantów oraz wzrost bezpieczeństwa mieszkańców.

Kom. Witold Radtke służbę w Policji pełni od 20 lat. Od początku służby związany jest z pionem prewencji. W latach 2009-2018 zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego  w puckiej komendzie. Podczas pełnienia służby dał się poznać jako policjant rzetelnie wykonujący swoje obowiązki oraz posiadający wysoki poziom wiedzy ogólnej i zawodowej.

 

Podczas uroczystości nowe kierownictwo otrzymało wiele słów uznania z dotychczasowego dorobku. Funkcjonariusze życzyli komendantom sukcesów w pełnieniu służby. Spotkanie stanowiło również świetną możliwość do symbolicznej zmiany pagonów u mł. insp. Sławomira Król, który w Dniu Święta Policji w dniu 24 lipca br. otrzymał również wyższy stopień służbowy.

 


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.