2018-07-30
Gniewino,

W miniony czwartek policjantka Komisariatu Policji w Gniewinie spotkała się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w nadmorskiej miejscowości Lubiatowo. Funkcjonariuszka rozmawiała m.in.  o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w czasie wypoczynku letniego. Omówiła zagrożenia związane z używaniem środków odurzających oraz wskazała, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” w ostatni czwartek dzielnicowa odwiedziła grupy harcerzy wypoczywających na terenie leśnym w okolicach Lubiatowa. Funkcjonariuszka przypominała o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w morzu, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. Ponadto, przedstawiła zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. W inicjatywie uczestniczyli opiekunowie, komendanci obozu harcerskiego oraz przedstawiciele ratownictwa medycznego.

Tego typu spotkania oraz kontrole obozów harcerskich w okresie wakacyjnym prowadzone są cyklicznie przez mundurowych na terenach leśnych oraz nadmorskich. Pozwala to na sprawdzenie stanu bezpieczeństwa oraz warunków pobytu harcerzy, daje możliwość przekazania niezbędnych danych kontaktowych do wykorzystania w przypadkach, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu wypoczywających dzieci i młodzieży, a dodatkowo stanowi świetną okazję do spotkań edukacyjno- profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.