2018-07-30
Gmina Choczewo,

Policjanci z powiatu wejherowskiego na co dzień pracujący na terenach nadmorskich oraz przy akwenach jezior w gminach Gniewino oraz Choczewo, szczególnie dbają o bezpieczeństwo  turystów i osób wypoczywających na plażach. Funkcjonariusze rozmawiają o bezpiecznym korzystaniu z kąpieli morskich  oraz informują o wszelkich zagrożeniach związanych z wypoczynkiem na plaży. Mimo to, zdarzają się przypadki, kiedy policjanci np. otrzymują informację o zaginięciu dziecka na plaży. Dla rodziców i opiekunów to ogromny stres. Dlatego też, aby przeciwdziałać tym sytuacjom bądź by poszukiwania przebiegały szybciej, mundurowi na plaży w miejscowości Lubiatowo rozdawali dzieciom profilaktyczne opaski „niezgubki”.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów korzystających z nadmorskich atrakcji, policjanci z Komisariatu w Gniewinie w miniony weekend przeprowadzali profilaktyczne działania na plaży w miejscowości Lubiatowo. Mundurowi rozmawiali  z rodzinami, a w szczególności z dziećmi  o zasadach zachowania na plaży oraz w trakcie kąpieli. Podczas działań policjanci rozdali najmłodszym opaski, na których można zapisać numer telefonu do rodziców, co w efekcie może pomóc w szybkim odnalezieniu dziecka, gdyby doszło do sytuacji, kiedy samowolnie oddali się od opiekuna na zatłoczonej plaży.

Pomimo apeli o zachowaniu ostrożności, mundurowi  pełniący służbę w miejscowościach turystycznych otrzymują zgłoszenia od opiekunów o zagubieniu się dzieci. W miniony piątek w godzinach popołudniowych na terenie plaży w Lubiatowie, policjanci podjęli interwencję w związku z zagubionym na plaży 6-letnim dzieckiem. Dzięki szybkiej i kompleksowej reakcji policjantów i innych służb, dziewczynka została odnaleziona cała i zdrowa. Są to sytuacje, po których warto przypomnieć, że właśnie na plaży, gdzie jest mnóstwo osób, nie wolno dziecka spuścić z oka nawet na chwilę. W przypadku oddalenia się dziecka bardzo ważne jest by zachować spokój oraz szybko powiadomić policjantów czy ratowników.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.