2018-08-01
Wejherowo,

Wczoraj około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wielistowie na drodze K-6, gdzie zderzyły się trzy samochody. Pięć osób rannych zostało przetransportowanych do wejherowskiego i słupskiego szpitala. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy wyjaśnią okoliczności zdarzenia. Mundurowi apelują, aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

 Policjanci wczoraj około godziny 18.30 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 6 na wysokości miejscowości Wielistowo. Na miejsce pojechali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Policjanci nie tylko zabezpieczali miejsce wypadku, ale także wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierowca VW Passat jadąc w kierunku Lęborka, podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok  jadącego z naprzeciwka samochodu marki Peugeot, a następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Citroenem. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców, wszyscy byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia pięć osób odniosło obrażenia. Policjanci zabezpieczyli rozbite samochody. Teraz sprawę będą wyjaśniali śledczy, których zadaniem będzie dokładne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jazdy z rozwagą i należytą ostrożnością oraz dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Każdy  uczestnik ruchu drogowego musi zachować czujność podczas jazdy (szczególnie podczas wykonywania manewrów), zwracać uwagę na warunki panujące na drodze, oznakowanie dróg oraz wszelkie inne okoliczności, które mogą wpłynąć na stan bezpieczeństwa.

 
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.