2018-08-03
Wejherowo,

Policjanci z wejherowskiej komendy, zwłaszcza w okresie sezonu letniego, dostawali liczne sygnały o nieprawidłowym parkowaniu na ul. Jeziornej w Bieszkowicach- podczas zgłaszanych interwencji czy  zaznaczanych przez mieszkańców zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu na aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji  podejmowali szereg interwencji wobec kierowców, a mundurowi ogniwa wykroczeń prowadzili postępowania o wykroczenie. Od niedawna w związku z reakcją mundurowych, na ulicy prowadzącej do jeziora Zawiat, można zauważyć zmiany w organizacji ruchu oraz nowe znaki drogowe, które ułatwią przepisowe i bezpieczne parkowanie.

  Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymywali liczne informacje o nieprawidłowym parkowaniu nad jeziorem Zawiat w Bieszkowicach. Dotychczas na ulicy Jeziornej prowadzącej do  akwenu wodnego obowiązywał zakaz zatrzymywania się, jednak mieszkańcy czy turyści udający się samochodem na wypoczynek nad jeziorem, szczególnie w okresie letnim, parkowali swoje auta w miejscach niedozwolonych. 

Mundurowi otrzymywali zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, podejmowali wobec kierowców wiele interwencji, nakładali na osoby mandaty karne, stosowali pouczenia bądź prowadzili postępowania o wykroczenie.

Dzięki wystosowanym wnioskom mundurowych do urzędu gminy, od niedawna sytuacja zmieniła się. Kierowcy mogą zauważyć korzystne zmiany w nowej organizacji ruchu, które ułatwią  im odpowiedzialne i zgodne z przepisami parkowanie samochodu  oraz spokojne spędzanie czasu i wypoczynek letni.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.