2018-08-08
Wejherowo,

Wczoraj popołudniu dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał informację o wypadku na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie. Policjanci wstępnie ustalili, że 50-letnia kobieta weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i została potrącona przez przejeżdżający samochód. Obrażenia jakich doznała piesza okazały się śmiertelne. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.

We wtorek po godzinie 17.00  policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie przy Centrum Handlowym Kaszuby. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 50-latka wtargnęła na przejście dla pieszych pomimo tego, że miała czerwone światło. Kobieta weszła na przejście dla pieszych  wprost pod nadjeżdżający pojazd. Piesza została przetransportowana do szpitala w Wejherowie, gdzie po kilku godzinach po zdarzeniu zmarła.  Policjanci, którzy pracowali na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili świadków wypadku.  
Obecnie śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają bliższe okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH :

Jeżeli przejście dla pieszych wyposażone jest w sygnalizację świetlną, tylko zielony sygnał uprawnia Cię do przejścia przez jezdnię, gdy światło zielone pulsuje, oznacza to, że zaraz pojawi się światło czerwone i należy szybko opuścić przejście. Gdy świeci się sygnał czerwony, nie wolno wchodzić na przejście!

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo,

- spójrz w prawo,

- ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą

Nie ryzykuj ! - pieszy w kontakcie z pojazdem jest z góry na straconej pozycji.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.