2018-08-30
Wejherowo,

Od jutra przez trzy kolejne dni wejherowscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Weekend”. Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych.

Głównym celem działań „Bezpieczny Weekend” jest m.in. zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych. Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze dbać będą o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców, ale także turystów i kierujących przejeżdżających przez nasz powiat. Kierowcy popełniający wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. 

Zatrzymany do kontroli kierowca zostanie sprawdzony przez mundurowych pod kątem trzeźwości. W przypadku podejrzenia, że kierujący znajduje się pod wpływem narkotyków, zostaną przeprowadzone dodatkowe testy. Policjanci sprawdzać będą też stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.