2018-09-05
Wejherowo,

Od lat policjanci i strażnicy miejscy wspólnie prowadzą działania prewencyjne, mające bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w danym rejonie. Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców na poziomie lokalnym poprzez wspólne patrole, razem podejmowane interwencje, wspólnie realizowane programy profilaktyczne co też jest odpowiedzią na społeczne oczekiwania. Ich efektywna służba, zaangażowanie oraz dobra współpraca przyczyniają się podnoszenia poziomu bezpieczeństwa oraz wzrostu jego poczucia wśród obywateli.

W ostatnich dniach wejherowscy strażnicy miejscy w ramach dobrej współpracy oraz wymiany informacji z policjantami, ujęli nieletniego, który był poszukiwany. 17-latek został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Policjanci sprawdzając jego dane w policyjnych systemach potwierdzili jego tożsamość oraz ustalili, że był on poszukiwany dlatego powinien on przebywać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Dzisiejszą noc 17-latek spędził w Policyjnej Izbie Dziecka. Już niebawem trafi do ośrodka.

Współpraca obu służb polega także m.in. na stałej wymianie informacji o zagrożeniach występujących na danym terenie w zakresie bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz  porządku publicznego. Policjanci i strażnicy miejscy angażują się również w wiele innych działań, wpisujących się w okazjonalne uroczystości społeczności lokalnych.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.