2018-09-10
Wejherowo,

Wczoraj w Wejherowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Ofiar Piaśnicy doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Ranny 33-letni motocyklista został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Ofiar Piaśnicy. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy wyjaśniali okoliczności wypadku, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że doszło do zderzenia motocykla suzuki, którym kierował 33-latek oraz samochodu honda jazz, którym kierowała 72-latka. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującej, była trzeźwa, motocykliście pobrano krew do badania, z uwagi na odniesione obrażenia, nie było możliwości przeprowadzenia badania alko-testem. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala.

Policjanci sprawdzili dokumenty uczestników wypadku i okazało się, że motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności wypadku drogowego. Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt, można dzwonić pod numer sekretariatu 58 672 97 50 lub do funkcjonariusza prowadzącego sprawę 58 672 97 53.

Policjanci przypominają:

Motocyklisto, pamiętaj

- wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców;

- a dodatkowo :

-przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości;

- nie wymuszaj pierwszeństwa;

-  zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

Pamiętaj też że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl, zatem o innych kierowcach.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ponosi większe ryzyko utraty zdrowia albo życia.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.