2018-09-10
Wejherowo,

Policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 w trosce o bezpieczeństwo dzieci, prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. W tym tygodniu rozpoczną spotkania w szkołach, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.

Policjanci z wejherowskiej drogówki także w piątek byli widoczni w rejonach szkół prowadząc akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. 

Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem dzieci, pomagali przejść na drugą stronę. Podczas akcji także rozdawali dzieciom wracającym ze szkoły zawieszki oraz opaski odblaskowe, informując przy tym o prowadzonej akcji. 

Mundurowi w pierwszych dniach września każdego roku biorą udział w działaniach bezpieczna droga do szkoły. Podczas akcji nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych ale także już z końcem sierpnia zanim dzieci wyruszyły do szkoły, wykonywali przegląd infrastruktury drogowej. Sprawdzali stan nawierzchni dla pieszych uczestników w rejonach szkół, zwracali uwagę na oznakowanie przejść dla pieszych oraz ich oświetlenie, a wszystko w trosce o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. 

Pamiętajmy, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych.


 
 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.