2018-09-12
Wejherowo,

Policjantki z Wejherowa uczestniczyły wczoraj w spotkaniach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W  pogadance tej uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Celem tej akcji było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie dzieci napotkać w drodze do szkoły.

Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadziły zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas I-IV. W trakcie prelekcji dzieci poznawały podstawowe zasady poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych, wysłuchały wielu wskazówek dotyczących akcji „Patrz i słuchaj” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Nie zabrakło także informacji na temat potrzeby korzystania z elementów odblaskowych. Dodatkowo poruszone zostały tematy dotyczące zakazu kontaktów z osobami obcymi.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie zgłaszały się do odpowiedzi na zadawane pytania. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.