2018-09-14
Rumia,

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Rumi na drodze krajowej nr 6, gdzie zderzyło się 5 samochodów. Cztery osoby zostały ranne. Funkcjonariusze apelują aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, jak również stosowną odległość między pojazdami.

Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki oraz z Komisariatu Policji w Rumi pracowali przy wypadku, do którego doszło po godzinie 9:00 w Rumi na drodze krajowej nr 6. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący audi najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia z samochodem bmw, który to w wyniku zderzenia wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka volkswagenem oraz volvo, który to uderzył w samochód hyundai. 

W wyniku zdarzenia 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala na badania. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Mundurowi zatrzymali 24-letniemu kierowcy audi prawo jazdy. W trakcie pracy funkcjonariusze zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych z samochodów biorących udział w wypadku. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców, wszyscy byli trzeźwi. 

Teraz sprawą zajmą się policjanci dochodzeniowo – śledczy, którzy będą szczegółowo ustalali okoliczności wypadku. 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. 

Pamiętajmy także, aby prędkość oraz odległość między pojazdami dostosować do warunków drogowych.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.