2018-09-17
Gmina Łęczyce,

W piątek w Strzebielinie (Gm. Łęczyce) doszło do wypadku drogowego, w którym motocykl zderzył się z samochodem dostawczym. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

W piątek przed godziną 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego w miejscowości Strzebielino na ul. Sienkiewicza. Na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki oraz technik kryminalistki. Ze wstępnych informacji funkcjonariuszy wynika, że doszło do zderzenia motocykla którym kierował 21-latek z Gminy Łęczyce z samochodem volkswagen transporter, którym kierował 36-latek. Policjanci wyjaśniali w jakich okolicznościach doszło do wypadku. Z wstępnych informacji wynika, że w wyniku zderzenia z samochodem, motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, w skutek czego uderzył w ogrodzenie posesji.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. W czynnościach brał udział biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy vw-był trzeźwy. Sprawdzili uprawnienia kierowców, okazało się, że motocyklista nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Mimo podjętej akcji reanimacyjnej 21-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Czynności na miejscu wypadku nadzorował prokurator.

Policjanci będą dokładnie wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Świadkowie proszeni są o kontakt z prowadzącym sprawę, można dzwonić pod numer 58 672 97 53.

Policjanci przypominają:

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ponosi większe ryzyko utraty zdrowia albo życia.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.