2018-09-18
Wejherowo,

Policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusze z posterunku w Łęczycach, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Urzędu Gminy w Łęczycach wczoraj spotkali się wczoraj na drodze gminnej w miejscowości Strzebielino w miejscu, w którym w piątek wieczorem br. doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest w każdym przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki,  funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne. Spotkanie które odbyło się wczoraj przed południem dotyczyło wypadku, do którego doszło w piątek 14 września przed godziną 19:00 w miejscowości Strzebielino.

Dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla honda oraz samochodu volkswagen transporter. 21-latek mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu zdarzenia. Stąd też właśnie wczoraj przed południem, w miejscu gdzie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej było celem tego spotkania. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Komisja uznała, że dodatkowo można nieco zmodernizować drogę poprzez wyniesienie skrzyżowania.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.