2018-09-20
Wejherowo,

W środę 19 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie przeprowadzili akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Dzieci manifestowały swoją obecność na drodze i zwracały uwagę kierowcom na różne wykroczenia. Ponadto policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole drogowe.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera przyjętą w wielu krajach europejskich. Akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Uczniowie wspierani przez policjantów z wejherowskiej komendy promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie wraz z przygotowanymi kartami informacyjnymi spacerowali w pobliżu swojej szkoły. Akcja skierowana była zarówno do pieszych jak i kierujących. Hasła przygotowane przez dzieci dotyczyły ważnych problemów ruchu drogowego tj. nietrzeźwych kierowców, nadmiernej prędkość, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, parkowania na chodnikach i przejściach dla pieszych. W ten sposób uczniowie chcieli zaakcentować swoją obecność w ruchu drogowym podczas drogi do i ze szkoły, tak by kierowcy pamiętali że nie są sami na drodze. Podczas przemieszczania się dzieci przez przejścia dla pieszych oraz na chodniku nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzili działania w różnych miejscach na terenie naszego powiatu. Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, czy korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy nie rozmawiają przez telefon komórkowy, a także kontrolowali prędkość samochodów.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.