2018-09-21
Wejherowo,

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 42-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Po zdarzeniu nietrzeźwy kierowca został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z wejherowskiej drogówki w środę po godzinie 8:00 zostali wezwani na ulicę Lęborską w Gościcinie (droga krajowa nr 6), gdzie miała miejsce kolizja. Kierowca samochodu fiat panda jadąc w kierunku na Wejherowo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok pojazdu vw crafter, którym kierował 27-latek, poruszający się w kierunku Lęborka. 

W momencie gdy drzwi samochodu fiat zostały otwarte, mundurowi wyczuli od niego alkohol. 42-latek był w takim stanie, że nie mógł sam wysiąść z samochodu. Został sprawdzony alko-testem, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został doprowadzony do wejherowskiej komendy. 

 

Mężczyźnie grozi odpowiedzialności nie tylko za spowodowanie kolizji drogowej ale także utrata prawa jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat więzienia.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.