2018-09-21
Rumia,

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań Policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości jego uczestników na temat związany z zagrożeniami głównie w ruchu drogowym. Ponadto seniorzy zapoznani zostali z aplikacja mobilną Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, Komisariatu Policji w Rumi wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta oraz Rumską Radą Seniorów przeprowadzili debatę z seniorami na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Podczas spotkania policjanci informowali o różnych zagrożeniach, które występują na drodze oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie omówił bezpieczeństwo drogowe, omawiając ilość zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, podawał także główne przyczyny wypadków i kolizji z winy pieszego/ rowerzysty oraz jakie błędy popełniają kierowcy wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ponadto uczestniczący w spotkaniu dzielnicowi omawiali aplikację Moja Komenda , mówili też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie odbyła się dyskusja, podczas której jej uczestnicy dopytywali o różne kwestie dotyczące problematyki ruchu drogowego i zadawali pytania.

 

Tego typu spotkania mają ogromne znaczenie, gdyż dzięki nim można poznać oczekiwania osób starszych oraz dają one możliwość wymiany informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami.


 
 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.