2018-09-25
Wejherowo,

Wczoraj policjantka ds. profilaktyki społecznej była gościem w Szkole Podstawowej w Gowinie (Gmina Wejherowo). Podczas pogadanek przypomniała najmłodszym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, kiedy nie ma chodnika i dlaczego należy używać odblasków. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu.

Wczoraj policjantka z wejherowskiej komendy przeprowadziła kilka spotkań z uczniami klas pierwszych oraz zerówek. Mundurowa w ramach trwającej akacji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny" – „Bezpieczna droga do szkoły” opowiadała, jak prawidłowo poruszać się po drodze, do czego służą znaki drogowe, dlaczego warto zakładać odblaski i z jakiego powodu należy jeździć w fotelikach. W tym momencie dzieci zawsze aktywnie uczestniczą w spotkaniach i opowiadają swoje przygody podczas wspólnych podróży z rodzicami. Zdarzają się takie opowieści, gdzie dzieci opowiadają, że tata albo mama nie zapina pasów bezpieczeństwa w samochodzie, a także pozwalają, żeby dzieci nie zapinały pasów albo jeździły bez fotelików. W takich przypadkach policjanci zawsze podkreślają, jak ważne jest bezpieczeństwo i że zawsze nawet na krótkich odcinkach drogi trzeba zapisać pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewozić w fotelikach.

Oprócz tego policjanci omówili bezpieczne zabawy w domu i na podwórku, przypomnieli także, co należy zrobić w przypadku, gdy zaczepia nas osoba obca, jak zachować się gdy zaatakuje nas pies oraz jaką przyjąć wtedy bezpieczną pozycję.

Tego typu spotkania z najmłodszymi policjanci będą prowadzili przez kolejne miesiące roku szkolnego, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.