2018-09-27
Wejherowo,

Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły najmłodszych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego typu spotkania to element profilaktycznej pracy funkcjonariuszy.

Policjantki z wejherowskiej komendy systematycznie odwiedzają dzieci przebywające w szpitalu.  Zajęcia, które prowadzą mundurowe organizuje Przyszpitalny Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Takie spotkania odbywają się kilka razy w roku. Podczas wczorajszego spotkania, dzielni pacjenci oddziału chirurgii słuchali o zasadach bezpieczeństwa m.in. na drodze, w tym konieczności używania elementów odblaskowych oraz omawiany był także temat dotyczący zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków. Nie zabrakło tematyki dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach. Podczas omawiania tej tematyki wskazywano, że konieczne jest używanie ochraniaczy na kolana łokcie, nadgarstki oraz kasków bezpieczeństwa aby dbać o swoje bezpieczeństwo.

Policjantki opowiedziały także o tym, w jaki sposób odblaski poprawiają bezpieczeństwo na drodze i na zakończenie spotkania rozdały takie zawieszki dzielnym pacjentom oraz ich opiekunom.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.