2018-10-03
Wejherowo,

Policjanci zatrzymali kierowcę bmw do kontroli drogowej z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h. W trakcie legitymowania okazało się, że miał on cofnięte uprawnienia przez organ uprawniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj po 23:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali na w Redzie na ul. Wejherowskiej do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki bmw, z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h na terenie zabudowanym. Podczas legitymowania kierowcy i sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się, że 23-latek nie miał uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte przez uprawniony organ. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. 23-latek został ukarany mandatem karnym oraz 8 punktami karnymi za popełnione wykroczenie, natomiast sprawą kierowania mimo cofniętych uprawnień zajmą się policjanci z pionu dochodzeniowo- śledczego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi popełnianych przestępstw i wykroczeń drogowych, kierowca audi popełnił przestępstwo, gdyż prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami oraz wykroczenie drogowe. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.