2018-10-08
Wejherowo,

Policjanci z wejherowskiej komendy przeprowadzili zajęcia dla uczniów 3 klasy oddziałów gimnazjalnych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szemudzie, które odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Młodzież szkolna miała okazję nie tylko poznać tajniki pracy policjantów, ale także wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służby w Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zaproszenie z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, aby przeprowadzić zajęcia pod nazwą „Afera kryminalna: Technika śledcza-warsztaty dla dzieci”.W spotkaniu tym wzięli udział dwaj technicy kryminalistyki oraz oficer prasowy. Podczas warsztatów młodzież mogła zapoznać się z tajnikami pracy funkcjonariuszy. Mundurowi zaprezentowali uczniom walizkę kryminalistyczną, w której znajduje się wiele ciekawych przyrządów i innych przedmiotów służących do badań na miejscu jakiegoś zdarzenia, zabezpieczania śladów, w tym odbitek linii papilarnych. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się policjantom, którzy demonstrowali, w jaki sposób można zabezpieczyć odbitki linii papilarnych na szkle lub papierze.

W dalszej części prelekcji, była mowa na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachęcanie do korzystania z elementów odblaskowych oraz omówienie obecnie prowadzonych akcji profilaktycznych: „Patrz i słuchaj” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Na zakończenie była mowa na temat służby w Policji, gdzie uczniom wyjaśniono jakie warunki powinien spełnić przyszły kandydat, m.in. dotyczące niekaralności oraz innych predyspozycji, którymi powinien się on cechować.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.