Aktualności
-
Znęcał się nad psem - właścicielowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z przedstawicielami OTOZ Animals, podjęli interwencję w związku z podejrzeniem znęcania się nad psem na terenie jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego. Zwierzę zostało zabezpieczone i objęte specjalistyczną opieką. Właściciel psa niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
-
Nietrzeźwy jadąc hulajnogą elektryczną podróż skończył w szpitalu
Nietrzeźwość i brak ostrożności mogą mieć poważne konsekwencje, niezależnie od tego, jakim pojazdem się poruszamy. W sobotnie popołudnie na terenie gminy Łęczyce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem użytkownika hulajnogi elektrycznej. Mężczyzna trafił do szpitala, a badanie wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości.
-
Mundurowi zagrali o zwycięstwo. Dwa dni sportowych emocji w Redzie
Ponad 30 drużyn służb mundurowych z całej Polski, setki minut sportowej rywalizacji i wyjątkowa atmosfera fair play. Na obiektach MOSiR w Redzie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych, który przez dwa dni dostarczał wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Najlepszą drużyną turnieju okazali się funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
-
Uroczyste otwarcie Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Redzie
Na obiekcie MOSiR w Redzie rozpoczęły się rozgrywki eliminacyjne do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych, który honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, w którym udział biorą drużyny reprezentujące różne formacje mundurowe z całego kraju. Dzisiejsze spotkania wyłonią zespoły, które awansują do jutrzejszej fazy pucharowej i powalczą o zwycięstwo w całym turnieju.
-
Specjalna Komisja powypadkowa po śmiertelnym zdarzeniu z udziałem użytkownika hulajnogi elektrycznej
W miejscowości Dobrzewino odbyła się dziś przed południem specjalna komisja powypadkowa powołana w związku ze śmiertelnym skutkiem wypadku drogowego, do którego doszło 7 czerwca br.
-
Dołącz do Policji - wybierz służbę, która ma znaczenie
Szukasz stabilnej pracy, która daje możliwość rozwoju, zdobywania nowych umiejętności i realnego wpływu na bezpieczeństwo innych? Rozważ służbę w Policji.
-
Jedna chwila, trzy pojazdy. Groźne zdarzenie drogowe w Bolszewie
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i chwila nieuwagi mogły zakończyć się tragedią. W Bolszewie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, motocykla oraz kolejnego pojazdu oczekującego na możliwość włączenia się do ruchu. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.
-
Bezpiecznie na jednośladach - dzielnicowi z Luzina przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady
Podczas uroczystego podsumowania akcji Rowerowy Maj rowerowej dzielnicowi z Posterunku Policji w Luzinie spotkali się z uczniami szkoły podstawowej, aby pogratulować najbardziej aktywnym uczestnikom oraz przypomnieć najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z rowerów i innych jednośladów.
-
Zderzenie 16-latki jadącej hulajnogą elektryczną z 73-latką jadącą rowerem.
Chwila nieuwagi, sekunda i dochodzi do zderzenia. Na ścieżce rowerowej w Wejherowie czołowo zderzyły się 16-latka jadąca hulajnogą elektryczną i 73-letnia rowerzystka. Jedna z uczestniczek trafiła do szpitala. To zdarzenie pokazuje, że nawet pozornie bezpieczna droga dla rowerów wymaga ostrożności i znajomości przepisów.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym.
-
Trzy osoby zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Dwóch rowerzystów i kierowca samochodu
Pomimo licznych apeli i prowadzonych działań profilaktycznych, na drogach wciąż pojawiają się osoby, które decydują się kierować pojazdami po spożyciu alkoholu. Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci z powiatu wejherowskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego: dwóch rowerzystów oraz kierowcę samochodu osobowego.
Ważne linki
Najczęściej czytane
-
Kradziony rower namierzony dzięki lokalizatorowi. Kryminalni odzyskali jednoślad i zatrzymali 29-latka
Dzięki sygnałowi z lokalizatora ukrytego w saszetce przypiętej do roweru policjanci szybko namierzyli miejsce, w którym znajdował się ukradziony jednoślad. Policjanci pionu kryminalnego z Wejherowa odzyskali rower i zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który usłyszał już zarzut kradzieży.
-
Uroczyste otwarcie Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Redzie
Na obiekcie MOSiR w Redzie rozpoczęły się rozgrywki eliminacyjne do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych, który honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, w którym udział biorą drużyny reprezentujące różne formacje mundurowe z całego kraju. Dzisiejsze spotkania wyłonią zespoły, które awansują do jutrzejszej fazy pucharowej i powalczą o zwycięstwo w całym turnieju.
-
Dwóch nieletnich (15 i 16 – latek) zatrzymanych za rozbój na 49-latku. Sprawcy pobili mężczyznę i zabrali mu plecak
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o dokonanie rozboju na 49-letnim mieszkańcu Wejherowa. Do zdarzenia doszło nocą 30 maja na jednym z osiedli. Sprawcy zaatakowali mężczyznę, go pobili, a następnie zabrali mu plecak. Obaj nieletni zostali już zatrzymani i doprowadzeni do sądu rodzinnego, który zdecydował o ich umieszczeniu w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych.
-
ŚMIERTELNY WYPADEK W WYSZECINIE (GM. LUZINO)
W sobotę po 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Wyszecinie, z udziałem dwóch samochodów osobowych audi oraz fiata putno. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani śledczy, technik kryminalistyki oraz policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. W wyniku wypadku 44-latek został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do Gdańska, natomiast 27-letnia kierująca fiatem, zmarła na miejscu zdarzenia pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez ratowników pogotowia ratunkowego. 3-letnie dziecko znajdujące się również w pojeździe na szczęście nie doznało żadnych poważnych obrażeń ciała. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
-
Zderzenie 16-latki jadącej hulajnogą elektryczną z 73-latką jadącą rowerem.
Chwila nieuwagi, sekunda i dochodzi do zderzenia. Na ścieżce rowerowej w Wejherowie czołowo zderzyły się 16-latka jadąca hulajnogą elektryczną i 73-letnia rowerzystka. Jedna z uczestniczek trafiła do szpitala. To zdarzenie pokazuje, że nawet pozornie bezpieczna droga dla rowerów wymaga ostrożności i znajomości przepisów.






























