Skończyłeś szkołę średnią – zastanawiasz się co robić dalej – Zostań Policjantem
Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Oferta skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w Policji (prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne).
Skończyłeś właśnie szkołę średnią?, myślałeś o służbie w Policji? Zapoznaj się z naszą ofertą. Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, z pasjami, który chce pomagać ludziom i stać na straży ich bezpieczeństwa Policja jest idealnym wyborem zawodowym dla Ciebie.
Możesz pracować w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Służbę pełnić na lądzie, na wodzie, w powietrzu, a także w cyberprzestrzeni. To jak się potoczy Twoja kariera zawodowa, zależy od Twoich predyspozycji, umiejętności, doświadczenia oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia.
Macie jakieś problemy, pytania? Dzwońcie do nas: 607 235 276 lub piszcie: dobor@gd.policja.gov.pl
Jak wyglądają początki? Po przyjęciu do służby na około 7 miesięcy już jako policjant zostaniesz skierowany na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostaniesz czasowo skierowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Spędzisz tam 91 dni, odbędziesz 63 służby co przekłada się na 504 godziny pracy. Celem tej adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji trafisz do jednostki docelowej gdzie rozpoczniesz pełnienie codziennej służby. I już – jesteś w naszych szeregach.
W województwie pomorskim trwa rekrutacja do służby w Policji w roku 2022. Każdy, kto chce służyć w tej formacji musi spełnić określone wymagania:
- obywatel polski, niekarany, o nieposzlakowanej opinii,
- korzystający w pełni z praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,
- podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
- ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).
Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Policji składa się z kilku etapów.
Po złożeniu dokumentów pracownik zespołu doboru wskaże dogodny dla Ciebie termin do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej i testu wiedzy ogólnej. (w przypadku naszego województwa przeprowadzane w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na terenie OPP ul. Harfowa 60 lub w Szkole Policji w Słupsku). Pamiętaj, że co wtorek i czwartek możesz uczestniczyć w zajęciach na hali gimnastycznej KWP w Gdańsku, gdzie instruktorzy odtworzą dla Ciebie test sprawności fizycznej- żebyś wiedział jak się do niego przygotować. O kolejnych etapach postępowania będziemy Cię informować na bieżąco.
W trakcie postępowania kwalifikacyjnego przyznawane są punkty dodatkowe z tytułu wykształcenia posiadanego przez kandydata. I tak jeżeli masz:
- tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny - 8 pkt,
- tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub równorzędny – 7 pkt,
- wykształcenie średnie, średnie branżowe (ukończenie liceum ogólnokształcącego, technikum lub branżowej szkoły II stopnia w klasie, w której były nauczane przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania) - 7 pkt
Preferencje z tytułu umiejętności posiadanych przez kandydata:
- tytuł ratownika, ratownika medycznego albo pielęgniarki systemu w rozumieniu przepisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym - 6 pkt,
- prawo jazdy kategorii „B” - 6 pkt,
- uprawnienia instruktora sportów walki (np. zapasy, judo, karate, boks), strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych - 4 pkt,
- dokument potwierdzający stopień znajomości języka obcego co najmniej na poziomie biegłości B2 - 4 pkt.
- Dokument potwierdzający stopień znajomości kolejnego języka obcego co najmniej na poziomie biegłości B2 - 2 pkt.
- Uprawnienia: ratownika wodnego, w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz do prowadzenia łodzi motorowej - 2 pkt.
- prawo jazdy kategorii innej niż „B” - 2 pkt.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/rekrutacja.php
Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w Policji może uzyskać szczegółowe informacje na stronie www.wejherowo.policja.gov.pl oraz https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/
oraz od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod numerami telefonów w Wejherowie:
(47) 742 98 13
(47) 742 97 13
(47) 742 97 32
a także osobiście w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 8.00-15.00, a we czwartki w godz. 10:00-18:00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, ul. Dworcowa 14.
Wszelkie informacje na temat doboru znajdują się na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/