Wiadomości

Sprawca przemocy z zakazem kontaktowania, nakazem opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz policyjnym dozorem

Data publikacji 07.03.2023

Policjanci z Redy zatrzymali 45-letniego sprawcę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Śledczy ustalili, że mężczyzna wszczynał awantury, uderzał i znęcał się psychicznie, łapał za szyję. W jednym przypadku naruszył także nietykalność dzieci kobiety. Policjanci przedstawili sprawcy zarzut za popełnione przestępstwo, a prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór policyjny.

 

W ostatnich dniach policjanci z Redy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań, gdzie według zgłoszenia partner awanturuje się i bije pokrzywdzoną. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że 45-letni mężczyzna szarpał kobietę, uderzał, kopał oraz łapał za szyję. Jednorazowo także naruszył nietykalność cielesną jej nastoletnich dzieci. Policjanci od razu zatrzymali mężczyznę. Redzianin z miejsca interwencji trafił do wejherowskiej komendy i po wykonaniu czynności osadzono go w policyjnej celi. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką poprzez wszczynanie awantur, szarpanie, popychanie, uderzanie i kopanie poniżanie oraz stosował także wobec niej przemoc psychiczną. Na podstawie zebranych dowodów policjanci ogłosili wczoraj 45-letniemu sprawcy zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją partnerką. Wczoraj podejrzany został doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe i prokurator po przesłuchaniu dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny dwa razy w tygodniu, a ponadto zakaz kontaktowania się w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzonymi, ) zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi na okres 3 miesięcy.          

Pamiętajmy! 

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Każda osoba, która jej doznaje przemocy lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt pracownikom Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony