Wiadomości

Kolejny sprawca przemocy tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 29.03.2023

​​​​​​​Wejherowscy policjanci wczoraj realizowali czynności związane z zatrzymaniem sprawców przemoc domowej. Wczoraj Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mieszkańca 72-letniego Wejherowa, który naruszył sądowy zakaz zbliżania do swojej rodziny. Ponadto także wczoraj wobec mieszkańca gminy Luzino z uwagi na stosowanie przemocy domowej został zastosowany policyjny dozór oraz zakaz zbliżania i opuszczenia mieszkania

Policjanci z powiatu wejherowskiego wczoraj realizowali zadania wobec sprawców przemocy domowej. W ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie związane z 72-letnim wejherowianinem, który wobec swojej żony stosował przemoc, wszczynał awantury, wyzywał, poniżał oraz uderzał w twarz. Wtedy został zastosowany wobec niego policyjny dozór, nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania i komunikowania. Mężczyzna jednak nie stosował się do zastosowanych wobec niego środków, w związku z czym wczoraj Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Podobna informacja wpłynęła do policjantów wczoraj z gminy Luzino. W tym przypadku 32-letni sprawca przemocy został zatrzymani. Następnie w wyniku zebranych przez policjantów informacji oraz dowodów w tej sprawie, mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, która zastosowała dozór policji zwiany z osobistym stawiennictwem w jednostce Policji, nakazem opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się do miejsca zamieszkania, zakazu kontaktowania telefonicznie oraz za pośrednictwem elektronicznych kanałów komunikacji.

Przestępstwo przemocy jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Każda osoba, która jej doznaje przemocy lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt pracownikom Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony