Kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się co dalej robić? Zostań policjantem!
Zastanawiasz się nad swoją zawodową przyszłością? Szukasz ciekawej i satysfakcjonującej pracy ? Pomyśl o służbie w Policji! Zadzwoń lub skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji! Świeżo upieczony policjant po kursie podstawowym może liczyć na zarobki nawet do 4900 złotych na rękę. Musisz wypełnić kwestionariusz osobowy i dostarczyć go do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub jednej z komend miejskich/powiatowych z terenu naszego województwa.
Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Bycie policjantem to ogromne wyzwanie, zaszczyt, ale przede wszystkim codzienna satysfakcja z pełnionej służby. Aby przystąpić do rekrutacji, kandydat musi spełniać wymogi formalne takie jak:
-
posiadać co najmniej wykształcenie średnie,
-
posiadać obywatelstwo polskie,
-
mieć nieposzlakowaną opinię,
-
nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
-
korzystać z pełni praw publicznych,
-
posiadać zdolność fizyczną psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
-
dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
-
o soby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Jak przystąpić do rekrutacji i jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne?
Procedurę rekrutacji rozpoczyna ogłoszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku o doborze do służby w Policji – w ogłoszeniu podaje się terminy i limity przyjęć do służby. W dalszej kolejności należy wypełnić kwestionariusz osobowy i dostarczyć go do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych z terenu naszego województwa. Po sprawdzeniu przez komórkę do spraw doboru danych zawartych w kwestionariuszu osobowym kandydat zostanie skierowany na test wiedzy, który obejmuje 40 pytań dotyczących funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Przykładowa baza pytań umieszczona została na stronie internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Kolejnym krokiem będzie udział w teście sprawności fizycznej – jego zaliczenie następuje po pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w czasie nieprzekraczającym 1.41 sek. Test sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Tor można zobaczyć na kanale YouTube Pomorskiej Policji. Następnie kandydata czeka test psychologiczny tzw. MultiSelect, za którego pośrednictwem bada się predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do służby w Policji. Następnie przeprowadzone zostanie postępowanie sprawdzające w celu potwierdzenia nieposzlakowanej opinii kandydata do służby oraz ustalenia, czy może on uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony „poświadczeniem bezpieczeństwa”. Na samym końcu czeka nas rozmowa kwalifikacyjna oraz komisja lekarska, która oceni zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.
Każdy policjant to jedno ogniwo umundurowanej i uzbrojonej formacji służącej społeczeństwu i przeznaczonej do ochrony bezpieczeństwa ludzi. W Policji służy ponad 100 tys. mundurowych wspieranych przez prawie 25 tys. pracowników cywilnych, od których każdego dnia zależy nasze wspólne bezpieczeństwo.