SPRAWCA PRZEMOCY Z ZAKAZEM KONTAKTOWANIA, NAKAZEM OPUSZCZENIA WSPÓLNIE ZAJMOWANEGO MIESZKANIA ORAZ POLICYJNYM DOZOREM
Policjanci z Gniewina zatrzymali 40-letniego latka podczas interwencji domowej. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki. Wobec mężczyzny dzielnicowy zastosował nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego domu oraz zakaz zbliżania na 14 dni. Podobna sytuacja miała miejsce w Luzinie. W tym przypadku prokurator wobec 62-letniego sprawcy przemocy domowej zastosował policyjny dozór, zakazał kontaktowania się z pokrzywdzonymi osobiście i za pośrednictwem środków komunikacji na odległość, zakaz zbliżania nie mniej niż na 50 metrów oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu na okres 3 miesięcy.
11 września policjanci z Gniewina zostali wezwani na interwencję domową. Jak się okazało na miejscu zdarzenia 40-latek wszczął awanturę domową, uderzył kilkukrotnie swoją partnerkę oraz ją znieważał. Po interwencji trafił do policyjnego aresztu gdzie spędził noc w policyjnej celi. Wczoraj wraz z dzielnicowym wrócił do domu aby móc zabrać swoje rzeczy. Funkcjonariusz zastosował wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.
Również w Luzinie w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej policjanci założyli niebieską kartę w związku z tym, że 62-latek stosował przemoc fizyczną polegającą na popychaniu i uderzeniu pokrzywdzonych oraz stosował przemoc psychiczną polegającą na ośmieszaniu, poniżaniu , wyzywaniu i krytykowaniu pokrzywdzonych. W tym przypadku z uwagi na popełnione przestępstwo stosowania przemocy prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór,, zakaz kontaktowania osobistego oraz zdalnego komunikowania, w tym zakaz zbliżania do pokrzywdzonych i miejsca ich zamieszkania na odległość nie mniejszą niż 50 metrów na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Każda osoba, która jej doznaje przemocy lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt pracownikom Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.