Wiadomości

Nietrzeźwy z sądowym zakazem uderzył samochodem w przydrożne drzewo

Data publikacji 26.03.2024

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Częstkowie na ul. Wejherowskiej. Okazało się, że kierowca samochodu vw caddy był nietrzeźwy, a do tego miał aktywne dwa sądowe zakazy. Ranny kierowca oraz pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Właściciel pojazdu został ukarany kilkusetzłotowym mandatem karnym, za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej do kierowania.

Oficer Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Częstkowo przed godziną 14:00. Na miejsce pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie, a także z ruchu drogowego wejherowskiej komendy. Na miejscu okazało się, że kierowca samochodu volkswagen caddy prawdopodobnie nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo po prawej stronie drogi. Kierowca samochodu został poddany badaniu alko-testem i okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pobrano krew do analizy. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna miał dwa sądowe aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Następnie mundurowi sprawdzili, czy nietrzeźwy kierowca jest właścicielem tego pojazdu i okazało się, że został u użyczony. W związku z tym policjanci zastosowali postępowanie mandatowe wobec właściciela pojazdu, który został ukarany kilkusetzłotowym mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej do kierowania.

Nietrzeźwemu kierowcy w związku grozi kolejny sądowy zakaz, kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W razie skazania za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, sąd orzeka przepadek , jeżeli zawartość alkoholu w organizmie sprawcy była wyższa niż 1 promil we krwi lub 0,5 mg/dm3 w wydychanym powietrzu albo prowadziła do takiego stężenia.

Sąd orzeka przepadek pojazdy, o którym mowa w art. 44b, w razie popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy orzeka się przepadek równowartości pojazdu.

  • Rozbity samochód z mocno uszkodzonym przodem stoi za drzewem w lekkim oddaleniu a na przodzie zdjęcia widoczne są drobne elementy które wypadły z pojazdu wraz z znaczkiem lovgo vw .
  • Zdjęcie zrobione z bliska, widać dokładnie że cały przód pojazdu jest uszkodzony, włącznie z uszkodzeniem całej przedniej szyby.
  • Uszkodzenia pojazdu - zdjęcie wykonane z bardzo bliskiej odległości
  • Uszkodzenia samochodu
Powrót na górę strony