Wiadomości

Podsumowanie pracy policjantów pionu kryminalnego.

Data publikacji 09.01.2025

​​​​​​​Podczas tych 12 miesięcy doszło do 49 859 przestępstw, to o 4212 przestępstw mniej niż w 2023 roku. Statystyki to nie tylko liczby, a konkretne zdarzenia, setki godzin służby policjantów pełnionej całą dobę. W minionym roku pomorscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością narkotykową zabezpieczyli 680 kilogramów narkotyków, zlikwidowali 33 uprawy marihuany i 5 laboratoriów nakotykowych, udaremnili również cztery przemyty środków odurzających z innych krajów. Tylko w ubiegłym roku do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku trafiło 1077 zgłoszeń zaginięć. 360 zaginięć policjanci zakwalifikowali jako poziom I, czyli taki, który dotyczy bezpośredniego i realnego zagrożenia życia i zdrowia osoby. Policjanci zatrzymali 1623 osoby ukrywające się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości, a policjanci Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku dzięki analizie i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi ustalili sprawców blisko 180 przestępstw, wspierając pracę policjantów zwalczających przestępczość kryminalną, korupcyjną, gospodarczą oraz dochodzeniowo śledczą.

Podczas tych 12 miesięcy doszło do 49 859 przestępstw, to o 4212 przestępstw mniej niż w 2023 roku. Statystyki to nie tylko liczby, a konkretne zdarzenia, setki godzin służby policjantów pełnionej całą dobę.

Warto podkreślić, że odnotowaliśmy spadek dynamiki przestępczości w kategorii przestępstw kryminalnych najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. Dzięki pracy prewencyjnej i profilaktycznej policjantów, w minionym roku policjanci odnotowali o 2205 mniej kradzieży, niż w roku 2023, o blisko 1000 mniej kradzieży z włamaniem, o ponad 80 mniej kradzieży samochodów i uszkodzeń mienia. Spadła liczba zgwałceń, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, bójek i pobić, uszkodzeń ciała, a wykrywalność przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oscyluje od 85 do ponad 90%.

Policjanci na gorący uczynku zatrzymali 6493 osoby, przedstawili zarzuty 17637 osobom podejrzanym, a wobec 391 osób, sąd na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Policyjni śledczy w toku prowadzonych postępowań przygotowawczych zabezpieczyli od podejrzanych mienie o wartości 66 276 973 zł na poczet zapewnienia wykonania przyszłego orzeczenia w zakresie kary grzywny czy obowiązku zwrotu pokrzywdzonym korzyści majątkowej uzyskanej z przestępstwa.

W 2024 r. w woj. pomorskim 13576 postępowań zakończonych zostało sporządzeniem aktu oskarżenia, a 1127 po przeprowadzeniu procedury określonej w art. 335 k.p.k.

Walka z przestępczością narkotykową

Na terenie garnizonu pomorskiego w dalszym ciągu zauważalny jest wysoki poziom w walce z przestępczością narkotykową, odnotowaliśmy 2979 przestępstw stwierdzonych. Pomorscy policjanci w minionym roku zabezpieczyli 680 kilogramów różnych środków odurzających. Z kolei policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w ubiegłym roku w ramach realizacji siedmiu spraw, zabezpieczyli blisko 180 kilogramów środków odurzających. W minionym roku policjanci udaremnili ponadto 4 przemyty narkotyków z innych krajów, zlikwidowali 33 uprawy konopi innych niż włókniste oraz 5 laboratoriów narkotykowych.

Walka z przestępczością gospodarczą i korupcją

Z kolei policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zajmowali się blisko 15 tys. przestępstw, z czego ponad 9 tysięcy zostało wykrytych, 1345 osób uzyskało w tych sprawach status osób podejrzanych o przestępstwo, a 19 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci rozbili m.in. grupę przestępczą, która za pośrednictwem Internetu wprowadzała do obrotu podrobione perfumy oraz kosmetyki luksusowych marek. W zlikwidowanych magazynach funkcjonariusze zabezpieczyli także infrastrukturę służącą do „kopania” kryptowalut.

Policjanci zajmujący się zwalczeniem korupcji pracowali w minionym roku odnotowali 829 przestępstw korupcyjnych. 20 osób usłyszało zarzuty, a pięć osób zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci m.in. zatrzymywali osoby, które nieuczciwie legalizowały w Polsce pobyt cudzoziemców, a także osoby, które żądały i przyjmowały łapówki w zamian za deklarację odstąpienia od podbijania ceny podczas publicznego przetargu.

Poszukiwania osób

Bardzo ważnym elementem pracy policjantów w minionym roku była kwestia poszukiwań osób zaginionych, których życie i zdrowie było zagrożone. Decyzją komendantów poszczególnych jednostek, na których terenie zaginęły osoby, wszczęto 360 alarmów. Tylko w ubiegłym roku do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku trafiło 1077 zgłoszeń zaginięć (w tym 356 kobiet, 721 mężczyzn, 35 obcokrajowców) nadal poszukiwanych jest 5 osób.

Wśród 1077 zaginionych osób, 360 zaginięć policjanci zakwalifikowali jako poziom I, czyli taki, który dotyczy bezpośredniego i realnego zagrożenia życia i zdrowia osoby. W takim przypadku niezbędne są natychmiastowe i szeroko zakrojone działania, wykorzystując przy tym wszystkie możliwe siły i środki, aby skutecznie ratować zaginioną osobę. Do skutecznego prowadzenia poszukiwań, policjanci wykorzystywali specjalistyczny sprzęt, oraz przeszkolone w tropieniu psy, przeczesywali teren za pomocą dronów oraz kamer termowizyjnych. Liczył się czas oraz precyzja podjętych działań. Wszystkie osoby zaginione, których życie i zdrowie było zagrożone, zostały odnalezione przez policjantów.

Ponadto policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podczas prowadzenia akcji poszukiwawczych ściśle współpracowali z różnymi instytucjami. Wśród nich znajdowała się między innymi Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku, Grupa ratownictwa specjalnego PCK Trójmiasto, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, czy Pomorska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Gryf. Każda z tych grup poszukiwawczych jest wyspecjalizowana w konkretnym obszarze działań po to, aby jak najskuteczniej doprowadzić do szczęśliwego finału akcji poszukiwawczej.

Pomorscy policjanci na terenie województwa pomorskiego oraz całego kraju w 2024 roku zatrzymali również 1623 osoby ukrywające się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości, poszukiwanych listem gończym, nakazami doprowadzenia lub Europejskim Nakazem Aresztowania

W 2024 r. Sekcja Zaginięć Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Gdańsku przeprowadziła szereg szkoleń dla kadry kierowniczej, służby dyżurnej oraz policjantów pionu kryminalnego województwa pomorskiego, w zakresie prowadzenia przez policję poszukiwań osób zaginionych, w tym osób małoletnich oraz postępowania w przypadku ujawnienia osoby o nieustalonej tożsamości lub znalezienia nieznanych zwłok, oraz szczątków ludzkich.

W tym zakresie przeszkolonych zostało 253 funkcjonariuszy w 19 jednostkach województwa pomorskiego.

Rola Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku

Ogromną rolę w minionym roku odegrał również Wydział Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku. Głównym celem Wydziału Wywiadu Kryminalnego jest wprowadzanie na terenie garnizonu dostępnych dla wszystkich policjantów narzędzi informatycznych dających możliwości szybkiej identyfikacji sprawcy przestępstwa na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego.

Wydział Wywiadu Kryminalnego korzysta z nowych rozwiązań, które są wsparciem dla policjantów w ich codziennej służbie. Dokonując przeglądu istniejących na rynku technologii, funkcjonariusze tego wydziału wprowadzili nowe (nigdzie w Polsce do tej pory niefunkcjonujące) rozwiązania systemowe, które z wymiernym skutkiem przyspieszają proces wykrywczy w garnizonie. Wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi przyczyniło się do wykrycia wielu najcięższych przestępstw na terenie całej Polski – także zabójstwa.

W 2021 Wydział zgłosił swój udział w projekcie Hercule (Digit-Pol) mającym za cel wsparcie krajów Europy w walce z przestępstwami finansowymi dokonywanymi na szkodę UE. W złożonym wniosku WWK KWP w Gdańsku zwrócił się o uzyskanie dofinansowania m.in.: na zakup samochodu hybrydowego, sprzętu komputerowego oraz specjalistycznego oprogramowania na kwotę blisko 1 400 000,00 PLN. W celu złożenia jak najlepszego wniosku opracowano wstępną specyfikację sprzętu oraz programów, które umożliwiłyby wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz znacząco przyspieszyły proces walki z przestępczością finansową na szkodę UE.

Komisja UE po przeprowadzeniu selekcji zgłoszeń podjęła decyzję o przyznaniu kwoty 235 000,00 Euro dla KWP w Gdańsku. Dzięki temu wsparciu jeszcze w 2023 roku zakupiono pojazd z dodatkowym wyposażeniem za kwotę ponad 198 000, 00 PLN, a pod koniec 2024 roku zakończono etap przetargów oraz realizacji zamówień, w ramach których Wydział Wywiadu Kryminalnego otrzymał sprzęt komputerowy oraz serwer o łącznej wartości ponad 300 000,00 PLN, specjalistyczne oprogramowanie wraz z niezbędnym do ich obsługi sprzętem oraz szkoleniami na łączną kwotę ponad 800 000,00 PLN.

Należy wskazać, że uzyskanie powyższego wsparcia finansowego umożliwiło skokową zmianę zarówno w sprzęcie, jak i oprogramowaniu. Tak znaczna modernizacja wydziału nie byłaby możliwa do wykonania jedynie za pomocą środków własnych.

Narzędzia, jakie zostały zakupione, stanowią pozytywną wizytówkę zarówno Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku jak też całej Policji, gdyż z wprowadzonych rozwiązań chętnie korzystają inne służby, które w procesie wykrywczym analizują ogromne ilości danych w różnych formatach. W ramach współpracy Wywiad udzielił wsparcia wielu Komendom Wojewódzkim Policji min. KSP, KWP Białystok, KWP Gorzów Wlkp., KWP Katowice, KWP Kielce, KWP Lublin, KWP Łódź, KWP Olsztyn, KWP Poznań, KWP Rzeszów, KWP Szczecin, KWP Wrocław oraz innym służbom min: Krajowej Administracji Skarbowej, Prokuraturze Krajowej, Straży Granicznej, CBŚP oraz CBZC. Dzięki przekazanym informacjom policjanci wywiadu zidentyfikowali sprawców takich przestępstw jak: zabójstwa, rozboje, pobicia, kradzieże, kradzieże z włamaniem, a utworzone możliwości wsparcia były na tyle szerokie, iż zostały wykorzystane również w celu pomocy w identyfikacji n./n. osób.

W minionym 2024 roku gdański wywiad ustalił sprawców blisko 180 przestępstw. Wskazuje to nie tylko na rozwój wyprowadzanych rozwiązań, ale również na ich niewątpliwą skuteczność.

Ciekawsze realizacje minionego roku:

Kradzież biżuterii wartej milion euro, jeden ze sprawców w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili tożsamość dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do samochodu, z którego ukradli biżuterię o wartości blisko 5 mln zł. Do przestępstwa doszło 25 marca ubiegłego roku w pobliżu restauracji na terenie Sopotu, podczas gdy pokrzywdzony jadł posiłek. Śledztwo w tej sprawie od razu wszczęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Za podejrzanymi wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Dzięki pracy policjantów z komendy wojewódzkiej, przy ścisłej współpracy z policjantami Biura Kryminalnego Wydziału Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, oraz oficerami łącznikowymi zatrzymano w Niemczech jednego z podejrzanych, 50-letniego obywatela Kosowa, który 20 listopada został przekazany przez niemiecką Policję, polskim organom ścigania. Drugi mężczyzna, 56-letni obywatel Kosowa nadal jest poszukiwany.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/139434,Kradziez-bizuterii-wartej-milion-euro-jeden-ze-sprawcow-w-rekach-policjantow.html

 Rozbita grupa przestępcza sprzedająca w sieci podrobione produkty

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego rozbili grupę przestępczą, która za pośrednictwem Internetu wprowadzała do obrotu podrobione perfumy oraz kosmetyki luksusowych marek. Mundurowi zatrzymali do tej sprawy 6 osób. W zlikwidowanych magazynach funkcjonariusze zabezpieczyli także infrastrukturę służącą do „kopania” kryptowalut. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/139303,KWP-Gdansk-Rozbita-grupa-przestepcza-sprzedajaca-w-sieci-podrobione-produkty.html

 

Nieuczciwie legalizowali w Polsce pobyt cudzoziemców

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Gdańska, Gdyni i Bydgoszczy 5 osób, w związku ze śledztwem dotyczącym procederu przyspieszania legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce. Policjanci ustalili, że cudzoziemcy z różnych krajów mogli uzyskać nielegalnie karty pobytu na terenie RP. Taka „usługa” miała kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Biorąc pod uwagę zgromadzony materiał dowodowy potwierdzający proceder korupcyjny oraz obawę ucieczki lub ukrycia obcokrajowców policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratora o złożenie w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie. Osoby, które wręczyły korzyść majątkową urzędnikowi lub innej osobie powołującej się na wpływy w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, w zamian za przyspieszenie procedury legalizacji pobytu w Polsce mogą zgłosić się do Wydziału dw. z Korupcją KWP w Gdańsku. W przypadku kiedy powiadomią o fakcie wręczenia korzyści majątkowej, mogą skorzystać z wyłączenia karalności za przestępstwo korupcyjne.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/139019,Nieuczciwie-legalizowali-w-Polsce-pobyt-cudzoziemcow.html

Kolejne laboratorium zlikwidowane, policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i zabezpieczyli 35 kg środków odurzających o wartości blisko miliona złotych

Zlikwidowane laboratorium amfetaminy, wyeliminowane z rynku 35 kilogramów narkotyków wartych około miliona złotych oraz zatrzymanie 3 mężczyzn, to efekt działań policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Zatrzymanym w Prokuraturze Rejonowej w Pucku przedstawiono zarzuty przetwarzania znacznej ilości narkotyków.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/137718,Kolejne-laboratorium-zlikwidowane-policjanci-zatrzymali-3-mezczyzn-i-zabezpieczy.html

 

Areszt dla 49-latka, który od 2011 roku zwabiał dzieci do swojego mieszkania, robił im zdjęcia o charakterze pedofilskim, które zamieszczał w sieci

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dzięki informacjom przekazanym przez policjantów z Wydziału do walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji zatrzymali 49-latka podejrzanego o przestępstwa o charakterze pedofilskim. Policjanci ustalili, że mężczyzna zwabiał do swojego miejsca zamieszkania małoletnich i wykonywał im zdjęcia o podtekście seksualnym, które później rozpowszechniał w Internecie. Policjanci dotarli do trzech osób pokrzywdzonych, których sprawca mógł molestować. Nakazem prokuratorskim mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/137410,Areszt-dla-49-latka-ktory-od-2011-roku-zwabial-dzieci-do-swojego-mieszkania-robi.html

Zlikwidowane 2 linie produkcyjne, 2 osoby w areszcie i zabezpieczone substancje o czarnorynkowej wartości ponad 6 milionów złotych to bilans realizacji policjantów gdańskiej komendy wojewódzkiej

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku weszli na teren dwóch posesji w powiecie kartuskim i zlikwidowali mieszczące się w budynkach przemysłowych linie produkcyjne służące do wytwarzania narkotyków. Na terenie tych nielegalnych laboratoriów policjanci zabezpieczyli blisko 200 kg substancji, w tym 104 kg gotowego narkotyku i 93 kg substancji 3CMC w trakcie procesu chemicznego krystalizacji. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków sięga 6 milionów złotych. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu. Kara jaka grozi podejrzanym to nawet 20 lat pozbawienia wolności.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/135246,Zlikwidowane-2-linie-produkcyjne-2-osoby-w-areszcie-i-zabezpieczone-substancje-o.html

Pomorscy policjanci zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli trzy samochody pochodzące z kradzieży -kolejne uderzenie w przestępczość samochodową

Wspólna realizacja policjantów z Sekcji do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w ścisłej współpracy z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku doprowadziła do zatrzymania trzech osób podejrzanych o kradzieże i włamania do samochodów na terenie województwa pomorskiego. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli trzy samochody o wartości blisko 160 tys. zł, noszące ślady ingerencji w numer VIN. Łączna wartość wszystkich ukradzionych pojazdów sięga 2 mln zł. Na tę chwilę dwie osoby usłyszały po 2 zarzuty kradzieży z włamaniem, a jedna 15 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 1 zarzut dotyczący usuwania i przerabiania numeru VIN. Sąd na wniosek prokuratora objął 2 zatrzymanych 3 miesięcznym aresztem.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/135164,Pomorscy-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-i-zabezpieczyli-trzy-samochody-pochodz.html

Cztery lata temu celowo podpalił dom, w którym zginął 32- letni mężczyzna. Dzięki pracy policjantów mężczyzna odpowie za zabójstwo

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali sprawcę zabójstwa, do którego doszło w sierpniu 2020 roku. Został wówczas zamordowany 32-letni mężczyzna. Sprawca podpalił altanę i skutecznie uniemożliwił swojej ofierze wyjście z płonącego budynku. Dzięki pracy śledczych, kryminalnych oraz prokuratorów, 33-letni mieszkaniec Gdańska nie uniknie odpowiedzialności. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Policjanci sprawdzają teraz, jakie były motywy jego działania.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/134764,Cztery-lata-temu-celowo-podpalil-dom-w-ktorym-zginal-32-letni-mezczyzna-Dzieki-p.html

Zażądał i przyjął 150 tys. zł. „łapówki” w zamian za deklarację odstąpienia od podbijania ceny podczas publicznego przetargu

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, dzięki swojej pracy nad sprawą dotyczącą zakłócenia przetargu publicznego zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 47-latka z Gdańska, który przyjął „łapówkę” w kwocie 150.000 złotych. W zamian za to zadeklarował, że odstąpi od podbijania ceny na licytacji nieruchomości, zaniżając tym samym ostateczną kwotę, za którą nieruchomość zostałaby sprzedana. W wyniku zmowy oferentów Urząd Gminy Miasta Gdyni narażony był na straty w kwocie nawet 800 tysięcy złotych. Żądający korzyści majątkowej wykorzystał fakt, że drugi oferent był zdeterminowany, żeby kupić działkę w ramach przetargu, ponieważ stanowiła ona jedyną drogę dojazdową do realizowanej przez niego inwestycji o wartości ponad 15 milionów złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/134081,Zazadal-i-przyjal-150-tys-zl-lapowki-w-zamian-za-deklaracje-odstapienia-od-podbi.html

Podejrzany o zabójstwo 23-latek zatrzymany przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego 2024 roku prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie zabójstwa, do którego doszło w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. Praca policjantów pozwoliła na wytypowanie mężczyzny podejrzanego o popełnienie tej zbrodni i doprowadzenie go przed wymiar sprawiedliwości.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/132109,Podejrzany-o-zabojstwo-23-latek-zatrzymany-przez-kryminalnych-z-komendy-wojewodz.html

 

Konopie hodował w kotłowni. Policjanci zatrzymali 31-latka

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z udziałem policjantów z Komendy Powiatowej w Kościerzynie zatrzymali 31-latka, który w kotłowni hodował konopie indyjskie. Do kotłowni, w której znajdowała się uprawa, prowadził otwór w ścianie, nie było innej możliwości, aby dostać się do tego pomieszczenia. 31- latek usłyszał zarzut uprawy konopi innej niż włókniste. Biegły wstępnie oszacował, że z zabezpieczonych krzaków można uzyskać pół tysiąca porcji narkotyku. Za uprawę konopi grożą trzy lata pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu policjanci z tego wydziału zlikwidowali laboratorium, gdzie odbywała się produkcja narkotyków, ujawniono wówczas uprawy konopi ukryte pod podłogami, zabezpieczono ponad 40 kilogramów narkotyków, 600 krzaków konopi, a 5 osób usłyszało zarzuty.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/130878,Konopie-hodowal-w-kotlowni-Policjanci-zatrzymali-31-latka.html

Produkcja narkotyków, uprawy konopi ukryte pod podłogami, zabezpieczone ponad 40 kilogramów narkotyków, 600 krzaków konopi i 5 osób z zarzutami.

Skoordynowane działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, oraz funkcjonariuszy z Wejherowa, Kartuz i Pucka doprowadziły do zatrzymania 5 osób podejrzanych o, wytwarzanie, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi. Podczas akcji policjanci zlikwidowali laboratorium, w którym wytwarzano środki odurzające, 4 plantacje konopi, przejmując specjalistyczny sprzęt służący do uprawy, 604 krzaki konopi i ponad 40 kg różnych środków odurzających m.in. amfetaminę i marihuanę. Plantacje konopi policjanci ujawnili w piwnicach, do których prowadziły ukryte przejścia. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/130152,Produkcja-narkotykow-uprawy-konopi-ukryte-pod-podlogami-zabezpieczone-ponad-40-k.html

 

  • Tablica informacyjna ze statystykami
  • Tablica informacyjna ze statystykami
Powrót na górę strony