OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL FORM TEATRALNYCH, LITERACKICH, FILMOWYCH I MALARSKICH „100 LAT POLICJI”
Rok 2019 to szczególny czas w historii naszej formacji. To właśnie w tym roku obchodzimy okrągłą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, którą chcemy uczcić poprzez różne wydarzenia m.in. organizując eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Zapraszamy do udziału. Termin zgłaszania prac - 22 marca br.
Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” jest jednym z elementów działań promocyjno-edukacyjnych Policji w ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej przypadającej w 2019 r.
Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej przez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym.
Konkurs przeznaczony jest dla amatorów i przewiduje cztery kategorie konkursowe:
a) sceniczną,
b) literacką,
c) audiowizualną,
d) plastyczną.
Składa się z dwóch etapów: eliminacji - organizowanych na poziomie wojewódzkim oraz finału - organizowanego na poziomie ogólnopolskim.
Uczestnikiem konkursu mogą być:
a) policjanci,
b) pracownicy Policji,
c) rodziny policjantów i pracowników Policji,
d) uczniowie klas mundurowych,
e) członkowie stowarzyszeń związanych z Policją,
f) kółka zainteresowań prowadzone przez policjantów lub pracowników Policji,
g) kółka zainteresowań, których członkami są: policjanci, pracownicy Policji, rodziny policjantów i pracowników Policji.
W finale ogólnopolskim wezmą udział finaliści etapów wojewódzkich, a zwycięzcy konkursu finałowego zaproszeni będę na centralne obchody Święta Policji, które odbędą sie w Warszawie, gdzie zostaną wręczone im nagrody.
Zgłoszenia przyjmuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku do dnia 22 marca br. Szczegóły w poniższym regulaminie:
Załącznik nr 1 - Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego