Policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem pieszych oraz kierowców
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, wczoraj wejherowscy policjanci prowadzili na drogach powiatu działania „Bezpieczny pieszy”.
Działania „Bezpieczny pieszy”, odbyły się wczoraj 05.03.2020 roku. Policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu wejherowskiego podczas służby zwrócą szczególną uwagę na pieszych, którzy swoim zachowaniem na drodze często stwarzają zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze podczas tych działań będą także zwracali także szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe oraz szczególną uwagę zwrócą na nieprawidłowości w relacji kierujący - pieszy jak również będą sprawdzać prawidłowość poruszania się po odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Zwrócą także uwagę na nieprawidłowości związane z przechodzeniem przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.
W czasie działań mundurowi kontrolowali zachowania zarówno kierowców oraz pieszych, w wyniku których ujawnionych zostało 44 pieszych, którzy popełnili wykroczenia polegające na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Łącznie ukaranych mandatami zostało 85 uczestników ruchu drogowego.
Podczas jednej z kontroli drogowych policjanci zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego. Podczas sprawdzenia technicznego samochodu okazało się, że przewożony towar znacznie przekraczał dozwoloną wagę. Kierowca mógł przewozić do 980 kilogramów towaru, natomiast przewoził aż 4 tony. Ponadto z uwagi na zły stan techniczny i brak ważnych badań technicznych, policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny, uniemożliwiając jednocześnie kontynuowanie dalszej jazdy i ukarali mandatem karnym.
Również wczoraj policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kierowców oraz pieszych w Redzie na ul. Obwodowej, gdzie doszło do znacznych zmian w oznakowaniu ruchu drogowego. Na miejscu funkcjonariusze prowadzili ręczną regulację ruchu drogowego, jednocześnie nadzorowali, czy kierowcy nie naruszają tam przepisów i tym samym nie stwarzają zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.