Policjanci pracowali na miejscu wypadków drogowych w Gowinie oraz Zamostnym
Wczoraj policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o wypadkach drogowych. Do pierwszego doszło przed południem w Gowinie, natomiast do drugiego wypadku doszło nocą, w miejscowości Zamostne. Policjanci wykonywali oględziny na miejscu tych zdarzeń drogowych oraz wyjaśniali ich okoliczności. Teraz sprawami wypadków zajmą się policjanci dochodzeniowo – śledczy, których zadaniem będzie dokładne wyjaśnienie wszelkich okoliczności tych zdarzeń drogowych.
Wczoraj przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gowinie na ul. Wejherowskiej. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz ustalali jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 50-latka kierująca fiatem, z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny straciła panowanie nad samochodem, zjechała z jezdni i uderzyła lewym bokiem pojazdu w drzewo. Z uwagi na odniesione obrażenia, została pogotowiem lotniczym przetransportowana do szpitala.
Następnie po godzinie 22:00 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Zamostne. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca samochodu bmw także zjechał na pobocze i uderzył przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia, jego 22-letni pasażer został przewieziony do szpitala.
Policjanci teraz będą dokładnie wyjaśniali okoliczności obu wypadków. Świadkowie mogą kontaktować się dzwoniąc pod numer 47 742 97 50.
Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy wykazywali się większą ostrożnością oraz wzmożoną czujnością na drodze. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości i niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to częste przyczyny wypadków. Kierujący, powinni zwolnić podczas jazdy do prędkości pozwalającej im kontrolować sytuację na drodze! Prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość, która w trudnych warunkach drogowych będzie bezpieczna. Dlatego w takich przypadkach ważna jest jazda z wyobraźnią. W przypadku pojawiających się miejscowo mgieł należy zgodnie z przepisami używać świateł przeciwmgłowych i świateł do jazdy dziennej. Wsiadając za kierownicę, nie można zapomnieć, aby być zawsze wypoczętym, a przede wszystkim trzeźwym.
Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Zachęcamy do noszenia odblasków także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Odblask w mieście to rozsądna konieczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.
Apelujemy o rozwagę na drodze. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.